موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
205948
08 تیر 1398
«پنج پا فاصله» پنجره‌های جدیدی به روی نوجوانان می‌گشاید

ترجمه رمان نوجوانانه معروف و پرفروش «پنج پا فاصله» از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی(پرنده آبی) منتشر شد.

به گزارش کودک پرس ، ترجمه رمان نوجوانانه معروف و پرفروش «پنج پا فاصله» اثر ریچل لیپینکات، نویسنده آمریکایی، از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی(پرنده آبی) منتشر شد.

این رمان بلافاصله بعد از انتشار، با استقبال مخاطبان انگلیسی زبان روبه‌رو شد و به شمارگان یک میلیون نسخه دست یافت.

رمان «پنج پا فاصله» که موضوع آن دستمایه یک فیلم پرفروش سینمایی نیز قرار گرفته است روایت زندگی دختر هفده ساله‌ای به نام استلا است که با بیماری نادری دست و پنجه نرم می‌کند و مجبور است بیشتر زندگی خود را در بیمارستان بگذراند. بیماری استلا جدی است و مبارزه او با این بیماری، پنجره‌های جدیدی را به روی زندگی او می‌گشاید و رابطه عمیقی را به وجود می‌آورد که مرزهای محبت و انسان دوستی را برای استلای نوجوان متفاوت می‌کند.

در قسمتی از کتاب از قول استلا می‌خوانیم: «خطوط نقاشی خواهرم را دنبال می‌کنم، ریه‌هایی که کشیده یک دریا گل‌اند. گلبرگ‌های صورتی کمرنگ و سفید و حتی آبی آسمانی که از بیضی‌های دو قلوی ریه بیرون زده‌اند و به این فکر می‌کنم که داشتن ریه‌هایی آن قدر سالم چه حالی دارد؟ داشتن ریه‌هایی آن قدر زنده!»

واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی(پرنده آبی)، رمان «پنج پا فاصله» را با ترجمه فائزه دائمی و جواد کریمی و قیمت ۳۵ هزارتومان برای نوجوانان منتشر کرده است.

منبع: ایبنا
به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین