سپردن تدوین محتوای آموزشی و تربیتی کودکان به سازمان پژوهش

با ابلاغ وزیر آموزش و پرورش، حسن ملکی به عنوان مسؤول کمیته تدوین محتوای آموزشی و تربیتی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منصوب شد.

به گزارش کودک پرس ،در پی تصویب اساسنامه تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، طی حکمی از سوی محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به عنوان مسؤول کمیته «تدوین محتوای آموزشی و تربیتی» منصوب شد.

در این ابلاغ آمده است: «با عنایت به تصویب اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و لزوم استقرار و نقش آفرینی سازمان در حوزه تعلیم و تربیت کودکان بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با توجه به توانمندی و تجارب ارزشمند جناب عالی به موجب این ابلاغ، علاوه بر وظایف محول؛ مسؤولیت تدوین محتوای تربیتی و آموزشی دوران کودکی (دو دوره سه سال) با تأکید بر دوره ۴ تا ۶ سال از محل منابع سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به جنابعالی به عنوان «مسؤول کمیته تدوین محتوای آموزشی و تربیتی» محول می‌شود».

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اواخر سال ۱۳۹۹ مصوبه اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک که در جلسه ۸۳۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است را ابلاغ کرد که بر اساس آن، سازمان مذکور برای تربیت دوره کودکی(۰-۶ سال) با تمرکز روی خانواده برای آماده‌­سازی کودکان در ورود به نظام آموزش و پرورش رسمی و عمومی کشور برنامه ریزی و اقدام خواهد داشت که این دوره جزء دوران تعلیم و تربیت رسمی آموزش و پرورش نیست.

این اساسنامه در ۲۱ ماده به وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نهاد ریاست جمهوری و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است.