169959
۱۷ مرداد ۱۳۹۷

​باغ کتاب تهران میزبان دانش‌آموزان پیشتاز

پیرو امضای تفاهم‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دانش‌آموزان پیشتاز از باغ کتاب تهران بازدید می‌کنند.

به گزارش کودک پرس ، پیرو امضای تفاهم‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که با هدف تقویت نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در مدیریت فرهنگی شهر تهران انجام شد، اردوهای دانش‌آموزان پیشتاز از باغ کتاب تهران در حال برگزاری است.

این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد تسهیلات برای بازدید گروهی دانش‌آموزان از موزه‌ها و خانه موزه‌های زیر مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فضاهای فرهنگی، اماکن تاریخی و گردشگری برای آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ شهر تهران، امضا شده است.

سازمان دانش آموزی نیز پس از امضای این تفاهم‌نامه همکاری، با ایجاد تشکل درون مدرسه‌ای «پیشتاز شهریار» و تولید محتوای آموزشی و تامین مربیان و استادان برای برگزاری دوره‌های مهارت تشکیلاتی و اجتماعی در فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ زمینه را برای نقش آفرینی دانش‌آموزان در برنامه‌های فرهنگی شهر تهران آماده کرده است و در اولین اقدام بازدید سراسری دانش‌آموزان تشکل پیشتازان از باغ کتاب تهران و باغ موزه قصر در حال انجام است.

باغ کتاب تهران با فضایی در حدود ۶۵ هزار متر مربع و در مجاورت کتابخانه ملی در تپه‌های عباس‌آباد ساخته شده است. این مرکز فرهنگی شامل دو بخش خردسال و کودک و نوجوان و بخش بزرگسال و عمومی است. بخش باغ علم نیز سه فاز دارد که شامل بخش‌های دو تا هشت سال، هشت تا دوازده سال و دوازده تا هجده سال است.

فضای داخلی این باغ در دو طبقه و با ۱۶ سالن نمایشگاهی تشکیل شده است که شامل چهار قسمت اصلی است؛ بهارستان؛ ویژه‌ کودک و نوجوان. خیالستان؛ ویژه‌ فناوری‌های دیجیتال، نگارستان؛ ویژه‌ سالن‌های سینما و سروستان؛ ویژه‌ عمومی و بزرگسال است. همچنین ۱۴ هزار متر مربع مرکز برای بازی‌های علمی، باشگاه رباتیک و نجوم در باغ کتاب وجود دارد.

 

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین