فرار از حریق اتوبوس مدرسه

سی دانش‌آموز کلاس اول تا هشتم در پی آتش گرفتن ناگهانی اتوبوس مدرسه شان، در آخرین لحظه‌ از خطر گریختند.

به گزارش کودک پرس، یکی از پرسنل آتش‌نشانی که به سرعت در محل حادثه حاضر شده بود، گفت که بچه‌های مدرسه توانستند با خوش‌شانسی و به موقع از اتوبوس خارج شوند.

یکی از مقامات پلیس گفت: «کیف‌های مدرسه و حتی مدارک اتوبوس تبدیل به خاکستر شده است. داریم بررسی می‌کنیم که آیا تجهیزات ایمنی مربوط به آتش‌سوزی در خودرو نصب شده بود یا خیر. ما نظر کارشناسان قانونی را درباره علت آتش‌سوزی اتوبوس جویا شده‌ایم. به نظر می‌رسد علت اصلی آن، اتصال کوتاه ‌بوده است.»

والدین کودکان هم به دنبال اطلاع از آتش‌سوزی بلافاصله در محل حاضر شدند و کودکان شوکه شده خود را در آغوش گرفتند.

به گفته پلیس، راننده ۲۸ ساله اتوبوس در طول شش ماه گذشته رانندگی این خودرو را بر عهده داشت. این اتوبوس از سوی مدرسه «تَپووان سانسکارپیت» در «اَمیاپور» منطقه «گاندی‌نگر» برای انتقال بچه‌ها به مدرسه کرایه شده بود.

بنا به گفته پلیس، آن‌ها از نزدیکی کالج «جی بی شاه» در «وَسنا» با حدود ۳۰ دانش‌آموز شروع به حرکت کردند. هنگام گذر از کنار درمانگاه دولتی «سابارماتی»، راننده متوجه خروج دود از جلوی اتوبوس شد. او اتوبوس را کنار جاده متوقف و دانش‌آموزان را از اتوبوس پیاده کرد. درست پس از خروج آخرین کودک، اتوبوس ناگهان شعله‌ور شد و آتش گرفت. پس از تماس یکی از رهگذران با پلیس، آتش‌نشانان و پلیس به سرعت در محل حاضر شدند.

 

 

منبع: ایلنا