توصیه وزارت بهداشت: والدین مراقب ماسک بچه ها باشند

سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با اینکه چگونه می توان کودکان را از ابتلا به کرونا دور نگه داشت، توصیه هایی را مطرح کردند.

به گزارش کودک پرس ،سیما سادات لاری به ارائه توصیه های بهداشتی پرداختند و گفت: تمامی گروه های سنی، از جمله کودکان و نوجوانان در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند، بنابراین لزوم استفاده از ماسک و نظارت مداوم والدین در نحوه استفاده صحیح بچه ها از ماسک، اهمیت ویژه ای در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد

وی افزود: توصیه ما این است که برای کودکان از ماسک های مناسب با اندازه صورت و برای تشویق آنها به ماسک زدن از ماسک های رنگی و جذاب استفاده کنید. به کودکان خود آموزش دهید که تحت هیچ شرایطی ماسک خود را با فرد دیگری تعویض نکنند، هرگز به بخش جلویی ماسک دست نزنند و هنگام برداشتن ماسک از روی صورت از قسمت بندها آن را خارج کنند. همچنین در صورت مرطوب یا آلوده شدن ماسک، حتما آن را تعویض کرده و ماسک آلوده را در سطل های زباله دردار بیندازند.
لاری ادامه داد: در صورتی که کودک دارای اختلالات شناختی یا تنفسی شدید است و در تحمل استفاده از ماسک مشکل دارد، حتما با پزشک مشورت شود. اگرچه معمولا برای کودکان مبتلا به نقص ایمنی، مبتلا به فیبروز کیستیک یا بیماری هایی مانند سرطان، استفاده از ماسک توصیه می شود، اما باید با مشورت پزشک باشد.
وی گفت: توصیه می شود برای کودکانی که مهارت لازم جهت استفاده از ماسک را ندارند، مانند کودکان دچار اختلالات تکاملی، ناتوانی، کم شنوایی، معلولیت و…، از محافظ صورت یا شیلد استفاده شود. همچنین لازم است، محافظ های صورت چند بار مصرف، بعد از هر بار استفاده به درستی با آب و صابون شسته شوند یا با الکل ۷۰ درصد ضدعفونی شوند.