موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
208183
02 آبان 1398
سمنان در شمار ۷ شهر دوستدار کودک

شهردار سمنان از مرمت و بهسازی ۱۰ خانه تاریخی در سمنان خبر داد و گفت: این خانه‌های تاریخی هم‌اکنون آماده بهره‌برداری هستند.

به گزارش کودک پرس ، ناظم رضوی در سمینار توسعه گردشگری استان سمنان با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری در استان و شهر سمنان اظهار کرد: باید سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با استفاده از سرمایه گذاران منطقه‌ای و بومی مورد توجه قرار گیرد .

وی با بیان اینکه شهرداری سمنان برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن می‌کند خاطرنشان کرد: شهرداری سمنان به منظور توسعه گردشگری بهسازی و  بازسانی بناهای تاریخی و بهره گیری از این اماکن به عنوان مراکز بومگردی را در دستور کار خود قرار داده است.

این مدیر شهری  معرفی ظرفیت‌های گردشگری را امری ضروری خواند و افزود: باور پذیری و  شناخت کافی و اعتماد به ظرفیتهای موجود در راستای  توسعه گردشگری در استان باید تقویت شود ، چرا که هنوز برخی از مردم  سمنان هنوز بر ظرفیت ها و پتانسل های شهر شناخت کافی ندارند .

شهردار سمنان بر لزوم ارتقاء شناخت شهروندان سمنانی از ظرفیت‌های گردشگری این شهر تاریخی تاکید و تصریح کرد: در همین ارتباط یکی از برنامه شهرداری سمنان در ایام‌نوروز این بود که شهر سمنان را به مردم این شهر بیشتر بشناسانند و در این راستا  باغ گردی به‌عنوان یکی از برنامه‌های شهرداری سمنان باهدف شناساندن شهر سمنان و بهره‌گیری مردم از فضاهای تفرجگاهی، باغ‌ها و بوستان‌ها و طبیعت شهر از سوی  شهرداری این شهر دنبال شد .

 

وی بر لزوم بهره‌گیری از تجربیات گردشگری شهرهایی همچون یزد و کاشان تاکید و تصریح کرد: این شهرها در زمینه جذب گردشگری توفیقات خوبی داشتند بنابراین با توجه به وجوه مشترک سمنان با این شهرهای کویری، تجربیات آنها می‌تواند به رونق گردشگری در سمنان کمک کند.

ناظم رضوی از برنامه‌ریزی برای تبدیل برخی خانه‌های سنتی و تاریخی به موزه‌های شهری خبر داد و گفت: در همین راستا باتوحه به اینکه  تقسیم آب در باغات از جاذبه های خاص سمنان محسوب می‌شود، در یکی از بناهای قدیمی شهر سمنان  موزه تخصصی آب  استان سمنان با چینش ادوات آبرسانی در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد .

وی ضمن تاکید بر لزوم بازشناسی فرصت‌های گردشگری  شهر سمنان و باغ راه‌ها و اماکن تاریخی و امامزادگان این شهر افزود: شهرداری به‌دنبال شناساندن ظرفیت‌های گردشگری شهرستان سمنان به مردم و گردشگران است و در همین راستا برای تبدیل خانه‌های تاریخی مرمت شده به مکانی برای جذب گردشگر آمادگی داریم.

 

شهردار سمنان با بیان اینکه تقسیمات سیاسی در حوزه گردشگری مصداق ندارد اضافه کرد: گردشگری مقوله به هم پیوسته‌ای است بنابراین نباید اجازه داد برخی مسائل در ادبیات اداری سایه بیاندازد .

وی با بیان اینکه استان سمنان از ظرفیت های خوب حمل و نقل در بخش‌های ریلی، زمینی و هوایی برخوردار است گفت: باید از این ظرفیت‌ها در جهت جذب گردشگر و رونق این صنعت در استان بهره گرفت.

ناظم رضوی با اشاره به برنامه‌های متنوع شهرداری سمنان در حوزه کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: در همین راستا شهرستان سمنان جز ۷ شهر کاندیدای انتخاب شهر دوستدار کودک در کشور قرار گرفته است.

 

وی با اذعان به اینکه گردشگری لزوما شرح وظایف و خدمات میراث فرهنگی نیست،یادآوری کرد: بسیاری از نهادها می‌توانند فعالت‌های خود را با رویکرد توسعه گردشگری برنامه‌ریزی و به رونق صنعت گردشگری در استان کمک کنند.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین