252846
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
مجتبی همتی فر

نرخ شهریه مهدکودک ها چگونه تعیین می شود؟

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: هم اکنون ۲۳ هزار ‌و ۵۶۷ مهد کودک در حال فعالیت هستند که ملاک فعالیت این واحدها شرکت در فرآیند محاسبه شهریه و دریافت ابلاغ شهریه است.

به گزارش کودک پرس ، مجتبی همتی فر رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، اظهار داشت: هم اکنون ۲۳ هزار و ۵۶۷ مهد کودک در حال فعالیت هستند که ملاک فعالیت این واحدها شرکت در فرآیند محاسبه شهریه و دریافت ابلاغ شهریه است.

وی ادامه داد: مقدار شهریه هر مهد کودک براساس «آیین‌نامه تعیین شهریه خدمات تربیتی، آموزشی و مراقبتی کودکستان‌ها» که مبنای آن هزینه تمام شده مؤسس است، تعیین می‌شود و شاخص‌های تعیین شهریه شامل نیروی انسانی استاندارد (بهای تمام‌شده‌ پرسنلی و بیمه تأمین اجتماعی یا صندوق بیمه اجتماعی به اقتضا)، تأمین مکان و تجهیزات مناسب و استاندارد مهد کودک، سرانه استهلاک دارایی‌های قابل استهلاک و سایر هزینه‌های جاری و مصرفی متعارف مطابق قانون مالیات‌های مستقیم است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک عنوان کرد: طبق ماده یک آیین نامه مذکور، هزینه تمام شده در شهریه مجموع هزینه هایی است که مؤسس برای نیروی انسانی استاندارد از جمله بیمه تأمین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی، همچنین تأمین مکان و تجهیزات مناسب و استاندارد کودکستان، سرانه استهلاک دارایی های قابل استهلاک و سایر هزینه های مصرفی و جاری متعارف مطابق قانون مالیات های مستقیم به منظور ارائه خدمات تربیتی است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت بیان کرد: عموم مردم می‌توانند برای دسترسی به آیین‌نامه مذکور به نشانی B2n.ir/smttk.15 مراجعه کنند.

گفتنی است، به همت همکاران جوان سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، فاز آزمایشی سامانه الکترونیکی «کودکستان‌یاب» طراحی شده و والدین کودکان زیر ۷ سال می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک سازمان به نشانی www.eservices.smttk.gov.ir وارد سامانه «کودکستان‌یاب» شده و فهرست مهدکودک های فعال دارای مجوز هر منطقه و همچنین شهریه این مراکز را مشاهده کنند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار