194580
09 بهمن 1397
بهره‌مندی ۲۰۰۰ کودک افغانستانی از خدمات آموزشی کشور/ افزایش نرخ باسوادی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ارتقاء سطح علمی فرهنگیان و بهره‌مندی دو هزار کودک افغانستانی از خدمات آموزشی را از جمله خمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش کودک پرس ، فرشید جعفری اظهار داشت: جمعیت دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی بالغ بر ۱۷۰ هزار دانش‌آموز است که این تعداد دانش‌آموز در دو هزار و ۷۵۲ مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: هم‌اکنون ۱۴ هزار و ۸۶ معلم در مدارس استان مشغول تدریس به دانش‌آموزان می باشند که از این تعداد شش هزار و ۸۲۲ نفر مرد و مابقی زن هستند.

 

دستاوردهای انقلاب در بخش آموزش

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی فعالیت ۱۴ دارالقرآن الکریم، برپایی نماز جماعت در یک هزار و ۷۰۰ آموزشگاه، فعالیت ۲۰ کانون فرهنگی و تربیتی و فعالیت ۱۲ پژوهش‌سرا را از دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش فرهنگی ذکر کرد و گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی کمتر از پنج درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایش مرکزی بودند که اکنون این رقم به ۷۵ درصد رسیده است.

جعفری ارتقاء سطح علمی فرهنگیان، بهره‌مندی دو هزار کودک افغانستانی از خدمات آموزشی، افزایش کلاس‌های درس از ۷۸۷ کلاس به ۹ هزار و ۹۱۴ کلاس، هوشمند سازی دو هزار و ۵۰۰ کلاس درس، افزایش سرانه فضای آموزشی دانش‌آموزان از ۱٫۱ مترمربع به ۶٫۷ مترمربع، افزایش نرخ باسوادی، رشد پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی و کسب بیش از یک هزار و ۵۰۰ رتبه ملی و استانی در مسابقات و المپیادها را از دستاوردهای انقلاب در بخش آموزشی ذکر کرد.

وی برپایی سوگواره شعر عاشورایی، برگزاری اجلاسیه ۴۳۵ شهید دانش‌آموز و فرهنگی، برگزاری ۴۰۰ یادواره شهید در مدارس، تجهیز کلاس‌های دوره ابتدای به فناوری نوین، برگزاری همایش ملی آموزش ابتدایی، افتتاح سالن قلم‌چی با ظرفیت ۳۷۰ نفر و برگزاری چهار میلیون نفر ساعت آموزش ضمن خدمت  را از دیگر دستاوردهای حوزه آموزش و پرورش اعلام کرد.

 

اجرای ۳۴۰ عنوان برنامه شاخص و محوری

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از اجرای ۳۴۰ عنوان برنامه شاخص و محوری توسط کارگروه فرهنگیان و دانش‌آموزی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح مدارس استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل نواختن زنگ انقلاب در دو هزار و ۷۰۰ آموزشگاه، برگزاری نشست‌های بصیرتی، همایش ضریح بی نشان، حضور راویان دفاع مقدس در مدارس، تجلیل و تکریم مادران شهدا، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموزی، برگزاری تریبون آزاد و اجرای سرود ۴۰ نفری دانش‌آموزان است.

 

اجرای رزمایش خدمت‌رسانی به محرومین

جعفری برگزاری همایش یاوران انقلاب در روز ۱۶ بهمن‌ماه، توزیع دو هزار بسته بهداشتی ویژه دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی و عشایری، برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه‌های دانش‌آموزی مدرسه انقلاب، برگزاری پنجمین دوره طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای با پوشش ۵۴ هزار و ۳۵۰ دانش‌آموز و بهره‌برداری از پنج زمین چمن مصنوعی را از دیگر برنامه‌های دهه فجر عنوان کرد.

وی اعلام کرد: همچنین به مناسبت دهه فجر رزمایش خدمت‌رسانی به محرومین طی روزهای ۱۸ و ۱۹ بهمن‌ماه توسط دانش‌آموزان عضو بسیج دانش‌آموزی در بیرجند برگزار می‌شود.

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین