موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل/کودک پلاس
28864
18 اکتبر 2017
حضور 5 هزار باشگاه در جام کتابخوانی کودک و نوجوان

دبیر اجرایی جام باشگاههای کتابخوانی گفت: دومین دورۀ جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان با نزدیک به ۵ هزار باشگاه در ۱۰۰ شهر و روستای در حال برگزاری است.

به گزارش کودک پرس ، از ستاد اطلاع رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، ابراهیم حیدری دبیر اجرایی جام باشگاههای کتابخوانی با اعلام این مطلب گفت: تا کنون در ۸۰ شهر و ۲۰ روستای متقاضی شرکت در جام باشگاههای کتابخوانی، کارگاه آموزشی تشکیل شده است.
وی مبنای انتخاب شهرهای شرکت‌کننده را حضور در دوره‌های پیشین پایتخت کتاب ایران عنوان کرد.
او افزود: ۲۰ روستای برگزیدۀ دوره‌های قبلی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز در این دوره از جام باشگاهها شرکت دارند.
وی مبنای انتخاب روستاهای شرکت کننده را برگزیدگان سه دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب عنوان کرد.
دبیر اجرایی جام باشگاههای کتابخوانی افزود: مدرسان پس از یک دورۀ ۱۶ساعته، به شهرهای مختلف فرستاده شدند و کار آموزش متقاضیان تأسیس باشگاههای کتابخوانی را انجام دادند.
به گفتۀ حیدری، فهرست کتاب‌های جام باشگاهها تدوین و منتشر شده و مربیان باشگاهها می‌توانند سفارشات کودکان و نوجوانان عضو باشگاهها را از طریق کتابفروشی‌های شهرهای خود و کتاب‌ها را با ۵۰درصد تخفیف به دست اعضا برسانند.
وی همچنین گفت: باشگاههای روستاها و شهرهایی که کتابفروشی ندارند، می‌توانند ازطریق سایت خانه کتاب، به نشانی ketab.ir کتاب‌های مورد نظر خود را به‌صورت اینترنتی سفارش دهند.
او اضافه کرد: مراسم پایانی جام باشگاهها به‌صورت هماهنگ در آبان ماه جاری و همزمان با هفتۀ کتاب جمهوری اسلامی ایران، در شهرهای شرکت‌کننده برگزار می‌شود و آیین پایانی دومین دورۀ جام باشگاهها کتابخوانی نیز در آذر ماه جاری برگزار خواهد شد.

 

 

 

منبع:ایرنا

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین