7222
07 مهر 1395
شهروندان تخلف مدارس غیر دولتی در دریافت شهریه را گزارش دهند

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه مدارس غیردولتی تحت نظارت و بازرسی این سازمان است، گفت: شهروندان تخلف این مدارس در دریافت شهریه را به ماموران بازرسی این سازمان گزارش کنند.

به گزارش کودک پرس   اسماعیل عطاپور گفت: خدمات آموزش رسمی (مدارس، دانشگاه ها و مهدهای کودک) در زمره خدمات اولویت دوم قرار داشته و مشمول رصد، پایش و نظارت مستمر توسط دستگاه های ذیربط و همزمان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

وی اظهار کرد: بر اساس گزارش های دریافتی، برخی مدارس غیر دولتی به هنگام ثبت نام دانش آموزان، شهریه های ابلاغی را رعایت نکرده و علاوه بر آن برخی موضوعات را تحت عناوین فوق برنامه به اولیاء و دانش آموزان تحمیل می کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت موضوع و آغاز سال تحصیلی جدید یادآور شد: گروه های بازرسی و نظارت به منظور رصد، پایش و نظارت موثر بر اجرای صحیح شهریه های مصوب آماده رسیدگی به شکوائیه های مردمی هستند.

عطاپور، از شهروندان خواست شکوائیه ها و گزارش های مربوط به تخلفات گرانفروشی، نصب نشدن شهریه، فروش اجباری خدمات را به صورت حضوری، تلفنی و یا کتبی از طریق ستاد خبری ۱۲۴ استان اطلاع دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارتی نوشت افزار در استان گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۳۵۰ فقره بازدید از واحدهای صنفی نوشت افزار به عمل آمده که از این تعداد ۱۱ فقره منجر به تشکیل پرونده تخلف شده است.

 

منبع:   ایسنا

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین