224295
15 اردیبهشت 1400
بالا بودن احتمال ابتلای کودکان به کرونای انگلیسی

دانشیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از احتمال ابتلای بالای کودکان به ویروس کرونای انگلیسی به دلیل دورهمی های خانوادگی خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،سیدعلی جعفری رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد گفت:در پیک چهارم کرونا شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به دلیل دورهمی‌هایی است که برگزار می‌شود و کودکان هم همراه با دیگر اعضای خانواده در این دورهمی‌ها حضور پیدا کردند.

او افزود : احتمال ابتلای کودکان به کرونا از نوع انگلیسی زیاد است، زیرا این نوع ویروس به دلیل جهش‌های ژنتیکی، سرعت سرایت بیشتری پیدا کرده، اما با توجه به اینکه آگاهی مردم در مواجهه با ویروس افزایش یافته و در زمان مناسب به پزشک مراجعه می‌کنند، میزان مرگ ومیر و نمونه‌های حاد بسیار کم شده است.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد ادامه داد: چنانچه مراجعه به پزشک به موقع انجام و کوچک‌ترین علائم جدی گرفته شود، از مشکلات این ویروس می‌توان جلوگیری کرد.

جعفری با بیان اینکه حضور در دورهمی‌های خانوادگی به مراتب خطرناک‌تر از حضور در یک مرکز درمانی است بیان کرد: متاسفانه بسیاری از شهروندان کرونا را فراموش کرده و نوعی عادی انگاری نسبت به این بیماری در سطح جامعه به وجود آمده که بسیار خطرناک است.

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین