جراحی قلب در کودکان و افزایش 13 برابری ریسک فشارخون بالا

به گفته محققان، کودکانی که جراحی ترمیم قلب انجام داده‌اند در مقایسه با جمعیت عمومی، ۱۳ برابر بیشتر در معرض خطر افزایش فشار خون و فشار خون بالا هستند.

به گزارش کودک پرس ،به نقل از هندوستان تایمز، نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد، جراحی‌های ترمیم قلب در کودکان ممکن است منجر به افزایش خطر فشار خون شود.

محققان در پژوهش‌های خود دریافتند، کودکانی که جراحی ترمیم قلب انجام داده‌اند در مقایسه با جمعیت عمومی، در مقایسه با بزرگسالان ۱۳ برابر بیشتر در معرض خطر افزایش فشار خون و فشار خون بالا هستند.

یک مطالعه جدید نشان داد که اگرچه جراحی برای اصلاح بیماری مادرزادی قلب (CHD) طی ۱۰ سال پس از تولد ممکن است قلب را به عملکرد سالم بازگرداند، اما ممکن است در عرض چند ماه  یا سال‌ها پس از جراحی با افزایش خطر فشار خون بالا همراه باشد.

یافته‌های این مطالعه در مجله JAMA Network Open منتشر شد؛ مطالعه سوابق پزشکی که هزاران کودک را پوشش می داد توسط محققان پزشکی جان هاپکینز انجام شد.

نقص مادرزادی قلبی ( CHD )، همچنین به عنوان آنومالی قلبی مادرزادی یا بیماری قلبی مادرزادی شناخته می‌شود، مشکلی در ساختار قلب است که از همان بدو تولد وجود دارد و مداخلات جراحی موفق معمولاً قبل از ۲ سالگی انجام می‌شود ؛ با این حال، خطرات خاص و پیامدهای منفی طولانی مدت از جمله فشار خون بالا اساساً برای این امر ناشناخته است.