زنگ خطر موج جدید ویروس کرونا برای کودکان و نوجوانان

مدیر کارگروه آموزش مرکز بهداشت قم بیان کرد: افزایش بستری و ابتلا کودکان به ویروس کرونا، خطر وجود کرونا انگلیسی را به جامعه گوش زد می کند چرا که این موج جدید ویروس، علاوه بر سالمندان، گروه سنی پایین تر را نیز در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش کودک پرس ،محمد تقی سبحانی صبح امروز بیان کرد: افزایش بستری و ابتلا کودکان به ویروس کرونا، خطر وجود کرونا انگلیسی را به جامعه گوش زد می کند چرا که این موج جدید ویروس، علاوه بر سالمندان، گروه سنی پایین تر را نیز در معرض خطر قرار داده است.
وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد: اصحاب رسانه با انتشار اخبار دقیق درخصوص این ویروس جهش یافته، در مردم ایجاد حساسیت کنند.
مدیر کارگروه آموزش مرکز بهداشت در خصوص ارائه آمار در اجرای طرح شهید سلیمانی در سه بخش مراقبتی، نظارتی و حمایتی، بیان کرد: در حوزه مراقبتی ۱۱هزار نفر درب منازل رهگیری شده اند که این افراد در معرض تماس با موارد مثبت بودند که از این افراد ۵هزار تست گرفته شد و افراد شناسایی شده به ویروس کرونا ۲۸۰نفر هستند.
وی افزود: ۲۸۰نفر شناسایی شده مبتلا به ویروس افرادی با علائم ضعیف بودند که خودشان از ابتلا به این ویروس بی خبر بودند و این اقدام شناسایی سبب قطع زنجیره انتقال ویروس خواهد شد.
سبحانی اظهار کرد: پیش بینی ها حاکی از وجود پیک چهارم بیماری در بهمن ماه بود که به برکت اجرای طرح شهید سلیمانی و کار جمعی جهاد گران این اتفاق رخ نداد و هنوز هم این روند با شیب ملایم همراه است.
وی هچنین عنوان کرد: در حیطه نظارت تعداد۸۴ هزار بازدید انجام شده که در طی آن ۱۱هزار اخطار کتبی صادر شده که ۱۴۹ مورد پلمب صورت گرفته است.
مدیر کارگروه آموزش مرکز بهداشت در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش مراقبتی طرح شهید سلیمانی بیان کرد: ارسال و توزیع تعداد ۹هزار بسته معیشتی، ۳هزار بسته بهداشتی و حدود ۱میلیارد تومان کمک هزینه حمایتی با کمک  بسیج و خیرین  صورت گرفته است.