موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
207634
22 مهر 1398
مجموعه ۷ جلدی «بچه‌های عاشورا» توسط به‌نشر منتشر شد

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار مجموعه هفت جلدی«بچه‌های عاشورا»؛ داستان شهدای نوجوان قیام عاشورا توسط انتشارات به‌ نشر خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، حسین سعیدی اظهار کرد: در آستانه فرارسیدن ایام اربعین حسینی، مجموعه هفت جلدی«بچه‌های عاشورا» به قلم طاهره ایبد از گروه کودک و نوجوان انتشارات به‌ نشر با نام «کتاب‌های پروانه» به دست کودکان ایران زمین رسید.

مدیرعامل به‌نشر ضمن اشاره به این مجموعه و با بیان اینکه «بچه‌های عاشورا» داستان‌های کوتاهی است که طی آنها سرگذشت کودکان و نوجوانان کاروان امام حسین(علیه‌السلام) در کربلا جداگانه بازگو می‌شود، گفت: تصویرگری این مجموعه توسط مسعود قره‌باغی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این مجموعه هفت جلدی، رشادت‌ها و دلیری‌های شهدای کودک و نوجوان کربلا نقل شده است، افزود: «شمشیر و اسب زخمی»، «اسیران کوچک»، «مرد و میدان»، «کوچه به کوچه»، «جنگجوی کوچک»، «از غریبه‌ها می‌ترسم» و «عطش و آتش» عناوین این مجموعه هفت جلدی را تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل به‌نشر به داستان‌های مجموعه «بچه‌های عاشورا » اشاره و اظهار کرد: «شمشیر و اسب زخمی» داستان شهامت عمرو، فرزند جنادة بن حارث سلمانی در سرزمین کربلا را روایت می‌کند. در جلد دیگر با عنوان «اسیران کوچک» روایت حماسه و شهادت اندوهناک طفلان مسلم بن عقیل بازگو شده است.

وی ادامه داد: در کتاب «مرد و میدان» بازخوانی شهامت‌های قاسم، فرزند نوجوان امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) در کربلا روایت می‌شود و در عنوان کتاب «کوچه به کوچه» چگونگی شهادت قاسم فرزند حبیب بن مظاهر، یار با وفای امام حسین(علیه‌السلام) در واقعه کربلا را می‌خوانیم.

به گفته سعیدی جلد دیگر این مجموعه با نام «جنگجوی کوچک» داستان رشادت‌های عبدالله فرزند امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) در واقعه کربلا را بیان می‌کند و «از غریبه‌ها می‌ترسم» داستان محمد فرزند سعید بن عقیل در واقعه کربلا بازگو می‌شود.

وی بیان کرد: در آخرین جلد این مجموعه نیز با عنوان «عطش و آتش» قصه شهادت علی اکبر(علیه‌السلام) فرزند رشید امام حسین(علیه‌السلام) در میدان نبرد روایت می‌شود که با شجاعت تمام در واقعه کربلا حضور داشت و به شهادت رسید.

مدیرعامل به‌نشر با بیان اینکه هر یک از عناوین این مجموعه هفت جلدی در ۱۵ صفحه و در قطع وزیری منتشر شده است، یادآور شد: مجموعه «بچه های عاشورا» که پیش از این با تصویرگری و قطع متفاوت به بازار کتاب عرضه شده بود، اکنون با تیراژ یک هزار نسخه و با قیمت هر جلد ۱۰۰ هزار ریال در دسترس کودکان و نوجوانان ایرانی قرار دارد.

در یکی از عناوین این مجموعه با نام «جنگجوی کوچک» می خوانیم: «از وسط میدان جنگ، آنقدر خاک بلند می شود که هیچ چیز پیدا نیست. فقط خاک است و گرما، صدای شمشیر است و رنگ خون. چشم هایم می سوزد؛ گرد و خاک توی چشم هایم رفته. با نرمی دستم، چشم هایم را می مالم تا بتوانم دوباره عمویم را ببینم. نمی بینم. با دست می خواهم گرد و خاک را پس بزنم تا بلکه عمویم را ببینم. پیدا نیست. هیچ چیز پیدا نیست…».

 

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین