موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
205348
25 شهریور 1398
سوءتغذیه كودكان یمنی را به كام مرگ می‌برد

مدیر منطقه‌ای صندوق جمعیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام كرد: روزانه دو كودك زیر پنج سال در یمن به دلیل سوءتغذیه شدید جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش کودک پرس ، «لؤی شبانه» مدیر منطقه ای صندوق جمعیت سازمان ملل افزوده است: كمبود غذا، آوارگی، سوءتغذیه و شیوع بیماری ها به صورت بسیار زیادی بر سلامتی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار زن باردار و مادر كه از سوءتغذیه رنج می برند تاثیر گذاشته است.
در بیانیه آمده است: سوءتغذیه باعث تولد نوزادان عقب مانده، دچار كمبود وزن و در مواردی دچار خونریزی شدید می شود.
مدیر منطقه ای صندوق جمعیت سازمان ملل همچنین اعلام كرده است: گرسنگی در یمن ممكن است كه بدترین فاجعه دست بشر در تاریخ مدرن باشد.
براساس این گزارش، جان نیم میلیون كودك و دو میلیون مادر به دلیل سوء تغذیه شدید در معرض تهدید قرار دارد.
در بیانیه تاكید شده است كه به دلیل ارائه كمك های مالی محدود، ممكن است حمایت هایی كه صندوق جمعیت سازمان ملل متحد از حدود ۱۸۴ مركز تخصصی زنان و زایمان در یمن می كند، متوقف شود.

پیش تر «مارك لوكوك» معاون دبیركل سازمان ملل در امور بشردوستانه در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل نسبت به همه گیر شدن گرسنگی در یمن هشدار داده بود.

سازمان ملل متحد نیز هشدار داده بود كه به دلیل كاهش ارزش ریال یمن، بیش از سه میلیون نفر با خطر گرسنگی مواجه هستند.
عربستان از روز ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین كشور عربی آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز سعودی ها به یمن تاكنون منجر به كشته شدن بیش از ۱۶ هزار یمنی بی گناه و ویرانی این كشور شده است.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین