از سال 1967 تاکنون 50 هزار کودک فلسطینی بازداشت شده است

رئیس بخش مطالعات و اسناد مرکز امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد: از سال ۱۹۶۷تاکنون بیش از ۵۰ هزار کودک فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند که ۱۶هزار و ۶۵۵ مورد آن از زمان شعله‌ور شدن انتفاضه الاقصی در سال ۲۰۰۰ بوده است.

به گزارش کودک پرس ، عبدالناصر فروانه در پنجمین کنگره ائتلاف اروپایی حامی اسرای فلسطینی گفت: بازداشت کودکان فلسطینی به ویژه از سال ۲۰۰۰ به شیوه‌ای هدفمند رو به افزایش بوده است.

وی میانگین سالیانه بازداشت کودکان فلسطینی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ را حدود ۷۰۰ مورد اعلام و خاطرنشان کرد که این تعداد در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ به ۱۲۵۰ مورد رسیده است.
هم اکنون حدود ۴۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بازداشت بسر می برند که بیشتر آنان بارها مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته‎اند.
وزارت امور اسرای فلسطینی اخیرا اعلام کرد که فلسطینی های بازداشت شده از ساده ترین حقوق اولیه خود محروم بوده و بر خلاف تمامی قوانین و کنوانسیون های بین المللی با سخت ترین شکنجه های فردی و گروهی مواجه هستند.
این وزارتخانه مهمترین معضل اسرا را قصور و اهمال عمدی درمانگاه ها در رسیدگی به وضعیت درمانی آنان اعلام کرد، سیاستی که منجر به افزایش چشمگیر بیماران در زندان های رژیم صهیونیستی شده است.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین