194630
09 بهمن 1397
کمیته امداد از ۱۸۴۰ کودک دچار سوءتغذیه حمایت می‌کند

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: در حال حاضر یک هزار و ۸۴۰ کودک زیر پنج سال دارای سوءتغذیه از حمایت تغذیه‌ای این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش کودک پرس ، فرهاد کاظمی اظهار داشت: یکی از فعالیت های کمیته امداد شناسایی کودکان دچار سوء تغذیه است که این کار توسط واحد بهداشت و درمان انجام می شود تا پس از بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده، خدمات و کمک های لازم به آنها انجام شود.
وی با بیان اینکه کمک های کمیته امداد به این کودکان به صورت سبد غذایی است، افزود: تهیه سبد غذایی در قالب ارائه کارت خریدی که در اختیار خانواده ها قرار می گیرد، انجام تا آنها بتوانند اقلام مورد نیازی که برایشان تعریف شده (مواد لبنی و پروتئینی) را از فروشگاه های منتخب خریداری کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: از اول امسال تا پایان آذر، ۱۶ میلیارد و ۳۷۹ میلیون ریال در قالب کمک به تامین سبدهای غذایی به خانواده هایی که کودکان زیر پنج سال و دارای سوء تغذیه دارند، هزینه شده است.
وی گفت: امسال همچنین برای کمک به رفع سوء تغذیه ۶۲۰ نفر از سایر گروه های هدف که زیر پوشش این نهاد هستند از جمله سالمندان، ۲۴۲ میلیون ریال در قالب سبد غذایی کمک شده است.
کاظمی کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار شیرده را از دیگر خدمات این نهاد اعلام کرد و افزود: در سال جاری ۵۰ نفر از مادران شیرده زیر پوشش این نهاد خدمات درمانی به میزان ۴۵۰ میلیون ریال دریافت کرده اند.
وی یادآور شد: در راستای ارائه خدمات حمایتی دیگر به افراد سالمند زیر پوشش این نهاد امسال یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال برای کمک به ۱۲۱ نفر هزینه شده است.

در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۷۵ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و از خدمات و حمایت های این نهاد در استان بهره مند می شوند.

 

 

 

 

منبع: ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین