ابتلای ۵۰۰ کودک به کووید – ۱۹ در بیمارستان اهواز

یک فوق تخصص ریه از تایید ابتلای ۵۰۰ کودک به کووید – ۱۹ در بیمارستان ابوذر اهواز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،دکتر سید محمدرضا میرکریمی اظهار کرد: بیمارستان ابوذر اهواز، به عنوان مرکز اختصاصی کودکان در جنوب غرب کشور، پذیرای کودکان مبتلا به کرونا است و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یک هزار کودک با تابلوی تنفسی، گوارشی و سایر تابلوهای کرونا به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، این پزشک بیمارستان ابوذر اهواز افزود: از این تعداد مراجعه‌کننده، بیماری کووید – ۱۹ در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ مورد، با روش‌های مختلف تست تایید شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: هر چند این آمار نسبت به بسیاری از مراکز دیگر بالا است اما این موضوع به دلیل این است که کمتر مرکزی این گونه به صورت متمرکز پذیرای کودکان مبتلا به کرونا است. بیمارستان ابوذر اهواز پذیرای کودکان خوزستان و استان‌های همجوار است.

میرکریمی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: در این مدت، موارد فوت کودکان مبتلا به کرونا در این بیمارستان بسیار معدود و شاید به تعداد انگشتان دست‌ها بوده است. البته این فوت‌شدگان نیز بیماری زمینه‌ای داشته‌اند و حتی نمی‌توانیم به صورت قطعی بگوییم علت فوت چه چیزی بوده است.