موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
214219
06 اسفند 1398
مدارس و مهدکودک‌های استان کرمانشاه تا پایان هفته جاری تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اعلام کرد: کلیه مدارس دوره‌های تحصیلی، مراکز آموزشی(صرفا کلاسهای آموزشی)، علمی آزاد و زبان، پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک استان تا پایان هفته جاری تعطیل است.

به گزارش کودک پرس ، مجید یزدان پناه افزود:با توجه به لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و نظر به هماهنگی صورت گرفته اداره کل آموزش و پرورش استان با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان این تصمیم اتخاذ شده است.
آموزش و پرورش استان کرمانشاه قبلا هم در اطلاعیه ای روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری را تعطیل اعلام کرده بود.
دانشگاه های رازی، آزاد اسلامی و پیام نور کرمانشاه نیز امروز در اطلاعیه های جداگانه ای کلیه کلاس های درس این دانشگاه ها را تا آخر هفته جاری تعطیل اعلام کردند.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به بیماری کرونا در استان مشاهده نشده است از شهروندان خواست به توصیه های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توجه کنند.

دکتر ابراهیم شکیبا افزود: بیمارستان سوانح و ‌سوختگی گلستان به طور کامل تخلیه شده و ‌آماده خدمت به بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا است.

او همچنین اظهار داشت: ۱۲ تخت آی سی یو ،۵۰ تخت بستری، سه اتاق عمل، مستقل بودن از بیمارستان امام رضا (علیه‌السلام) و در دسترس بودن گروه های مختلف تخصصی پزشکی از جمله مزیت های این بیمارستان است.

ویروس کرونا از دی ماه گذشته تاکنون بیش از ۲ هزار قربانی گرفته است. تقریبا تمامی جانباختگان از چین، ‌کشوری که ویروس از آنجا شیوع پیدا کرد، هستند. چهار نفر نیز در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌ اند. ایران بعد از چین دومین آمار فوتی کرونا در جهان را دارد.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تاکنون ۷۵ هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان ۲ هزار و ۲۳۳ تن را گرفته است.

براساس آمار وزارت بهداشت،تاکنون از ۲۸۵ فرد مشکوک تست گرفته شده و فقط نتیجه ۱۸ بیمار مثبت بوده است.

همچنین علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توییتی تصریح کرد: ویروس کرونا تاکنون ۱۸ مورد قطعی مبتلا در ایران داشته که چهار نفر آنها جان خود را از دست داده‌اند.

 

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد آخر، تعداد آنها به هفت مورد رسیده‌ است؛ این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود؛ این ویروس در معمولی‌ترین حالت باعث سرماخوردگی می‌شود و نشانه‌های ابتلا به آن در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

کرونا مثل سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمن می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون بیشتر از سه درصد مبتلایان نیست.

 

از همین بیماری‌های تنفسی در جامعه ما وجود دارد و آنفلوآنزا مثال واضح آن است؛ ویروس‌هایی مثل RSV یا بیماری‌های باکتریایی که همچون کرونا قابلیت انتقال از طریق هوا را دارد، مدت‌هاست که در ایران کنترل می‌شود؛ بنابراین نباید با ترس و وحشت نسبت به کرونا نگاه شود.

 

 

 

منبع: اینرا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین