موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
207923
24 مهر 1398
مهدکودک “بچه‌های حسینی” محفلی برای کودکان پاکستانی

مهدکودک “بچه‌های حسینی” امسال کار خود را در زائر سرای امام رضا(علیه‌السلام) زاهدان آغاز کرده و روزانه بیش از ۶۰ کودک پاکستانی که همراه والدین خود برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد ایران شده‌اند را پذیرایی می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، سال هاست عموم مسلمانان در چهلمین سالروز شهادت حسین بن علی(علیه‌السلام) به شوق زیارت بارگاه آن حضرت، از شهر و دیار خود به سمت کربلای معلی حرکت می‌کنند. با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، تعداد زیادی از زائران پاکستانی به منظور عزیمت به سوی کربلای معلی از مرز میرجاوه وارد سیستان وبلوچستان می‌شوند که برای اقامت و استراحت کوتاهی در زائر سرای امام رضا (علیه‌السلام) زاهدان اسکان داده می‌شوند.

این جا همه عشق است و ارادت به امام حسین (علیه‌السلام)، آن هایی که توفیق مهمانی نیافتند، خود جوش پذیرای زائران حسینی می‌شوند اینجا خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) زن و مرد پیر و جوان نمی‌شناسد همه دست در دست هم داده اند تا زائران بارگاه آن حضرت بدون کوچکترین مشکلی رهسپار کربلا شوند.

فعالیت‌های زیادی از جمله خیاطی، کفاشی، آرایشگری و آشپزی از سوی خادمان حسینی برای زائران در زائر سرای امام رضا(علیه‌السلام) زاهدان صورت می‌گیرد اما آنچه در این زائر سرا نظرها را جلب کرده، مهدکودک “بچه‌های حسینی” است که برای بازی و سرگرمی کودکان پاکستانی و انتقال معارف اسلام ناب محمدی  با شیوه‌های قصه‌گویی، نقاشی، کاردستی، سرودهای جمعی راه اندازی شده است.

 

چند بانویی که در این مهد کودک وظیفه کار با بچه‌های پاکستانی و اردو زبان را برعهده دارند با زبان ایما و اشاره سعی در برقراری ارتباط با این کودکان دارند تا خاطره خوبی از هیئت و مراسم روضه حضرت ابا عبدالله الحسین در ذهن کودکان پاکستانی هک شود.

 

این مهدکودک امسال تازه فعالیت خود را در زائر سرا آغاز کرده و روزانه پذیرای بیش از ۶۰ کودک پاکستانی که همراه خانواده قصد عزیمت به کربلای معلی را دارند است.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین