کودکان زیر ۱۰ سال، ۱۳ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی را دربرمی‌گیرند

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کودکان و نوجوانان زیر ۱۰ سال حدود ۱۳ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه مراسم افطار با ایتام اظهار کرد: سالانه ۱.۳ میلیون نفر در حوادث رانندگی جهان کشته می‌شوند.

وی افزود: در کشور ما سالانه ۱۷ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و ۳۵۰ هزار نفر نیز مجروح می‌شوند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کودکان و نوجوانان زیر ۱۰ سال حدود ۱۳ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.
سردار هادیانفر تصریح کرد: از ۴۶ کشته تصادفات روزانه در کشور ۷ نفر کودک است.
وی افزود: بر اساس قانون استفاده از کمربند ایمنی سرنشین جلو در شهر‌ها و سرنشینان عقب در جاده‌ها الزامی است.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: اخیرا مجلس قانونی را در حمایت از کودکان تصویب کرده است که پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی می‌شود.
سردار هادیانفر تصریح کرد: بر اساس قانون مذکور از حبس تعزیری تا جریمه نقدی برای متخلفان رانندگی که جان کودکان را به خطر بیاندازند در نظر گرفته شده است.
وی افزود: حدود ۴۳ درصد تصادفات نوروز امسال از شکل واژگونی بوده است که در این شکل از تصادفات صدمات جدی به کودکان وارد می‌شود.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: خارج شدن کودکان از شیشه و سقف خودرو و نشستن کودک در صندلی جلو یا بر روی پای راننده تخلف است و موجب به خطر افتادن جان کودکان می‌شود.
سرهنگ رحمانی تصریح کرد: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده ۱۹ در مجلس برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است و در صورت تصویب پلیس با متخلفان برخورد می‌کند.
وی افزود: صندلی کودک باید به صندلی عقب خودرو با کمربند ایمنی مهار شده و پس از آن کودک در آن قرار گیرد.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: نرخ جریمه‌های فعلی بخصوص برای تخلفات حادثه ساز و موضوعات مرتبط با کودکان اصلا بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورایعالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه‌ها را در این بخش‌ها در دستورکار قرار داده است.
سردار هادیانفر تصریح کرد: امروز ۱۳ میلیون همیار پلیس داریم و به طور جد پلیس راهور روی این موضوع برنامه ریزی کرده است.
وی افزود: همیاران پلیس در کاهش حوادث ترافیکی ۱۸ درصد نقش دارند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلیس راهور ناجا هدفگذاری امسال خود را کاهش ۱۲ درصدی جانباختگان حوادث رانندگی قرار داده است و بر این اساس در صورت مشارکت ۳۳ دستگاه دخیل در موضوع تصادفات، امسال می‌توانیم ۲۰۰۰ نفر کاهش کشته داشته باشیم.
سردار هادیانفر تصریح کرد: در خصوص حادثه تصادف یک دستگاه خودرو پورش در اصفهان با پراید و مرگ راننده پراید، پلیس بر اساس قانون خودرو‌ها را توقیف و به پارکینگ فرستاده است و پرونده این حادثه به مرجع قضایی رفته است.
وی افزود: امیدواریم با توجه به فیلم منتشر شده در فضای مجازی و اظهارات مقصر حادثه، قاضی اشد مجازات را برای وی در نظر بگیرد.
انتهای پیام/