برگزاری کلاسهای آموزشی فرهنگ ایمنی در سمنان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از برگزاری بیش از 12 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی فرهنگ ایمنی طی یک ماه اخیر در سمنان خبر داد.

به گزارش کودک پرس،آ  سعید اسمعیل‌پور اظهار کرد: در یک ماه گذشته ۱۲ هزار و ۲۲۳  نفر ساعت آموزش‌های آتش‌نشانی با هدف ترویج فرهنگ ایمنی در مرکز استان برگزار شده است.

وی گفت: با توجه به نیاز تک تک افراد جامعه به آموزش‌های آتش‌نشانی در جهت مواجه با خطرات و حوادث و به منظور ارتقاء سطح آگاهی عمومی و امدادگران و آتش‌نشانان، دوره‌های آموزشی مختلفی در سازمان آتش‌نشانی برگزار می‌شود.

به گفته این مقام مسئول از این آموزش‌های برگزار شده ۱۱هزار و ۴۳۶ نفر ساعت مربوط به دوره اطفاء حریق مقدماتی برای مدارس سطح شهر سمنان در مقاطع مختلف متوسطه ، ۱۹۵ نفر ساعت بازدید و ارائه آموزش نونهالان و کودکان پیش دبستانی و مهدهای کودک، ۴۳۲ نفر ساعت برگزاری آموزش اطفا حریق تخصصی برای آتش‌نشانان داوطلب و ۱۶۰ نفر ساعت مربوط به کارخانجات و شرکت‌ها بوده است.

وي ضمن اعلام آمادگي این سازمان جهت ارائه آموزش هاي ايمني، از همه شهروندان درخواست کرد جهت اطلاع از زمان‌بندي دوره‌هاي آموزشي با اداره اموزش سازمان آتش‌نشانی تماس بگیرند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی سمنان از وقوع ۸۶ مورد حادثه و حریق در آبان ماه خبر داد و گفت: آبان ماه امسال ۳۸مورد آتش‌سوزي و ۴۸ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان به‌وقوع پيوسته است.

اسمعیل‌پور افزود: در آبان ماه سال ۹۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان حدودا به  ۲۱۱۶ تماس که با سامانه ۱۲۵ حاصل شده، پاسخ داده که این تماس‌ها در مجموع به ۳۴ ساعت و ۱۵ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات انجامیده است.

وی از پوشش ۳۸مورد آتش‌سوزی توسط آتش‌نشانان سمنانی در این ماه خبر داد و تصریح کرد: بي‌احتياطي و نقص فنی خودرو به ترتیب بیشترین عامل این حوادث بودند.

اسمعیل‌پور خاطرنشان كرد: ماموران آتش‌نشاني شهرستان سمنان در اين ماه در ۴۸ مورد حادثه جداگانه شامل باز نجات افراد محبوسی، گیر کردن حلقه یا انگشتر ،تصادف و واژگونی خودرو ، آسانسور و  …شركت داشته که بیشترین این حوادث با ۲۹ مورد مربوط به محبوس شدن در آسانسور بوده است.

 

 

 

 

منبع:     ایسنا-سمنان