175632
۲۲ شهریور ۱۳۹۷

وجود بیش از ۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان گلستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: براساس آمارهای موجود بیش از ۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان گلستان وجود دارد.

به گزارش کودک پرس ، احسان گوهری‌راد با اشاره به وجود بیش از ۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان گلستان اظهار داشت: آموزش و پرورش تمام امکانات و تجهیزات خود را برای اینکه بخشی از این کودکان را بر سر کلاس‌های درس برگرداند، به کار گرفته است.

وی افزود: در تمام روستاهای استان گلستان حتی روستاهایی که کمتر از ۲۰ خانوار جمعیت دارند، مدارس در مقطع ابتدایی دایر است. در عین حال اگر پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی در این استان ۱۰۰ درصد نیست، به دلیل مشکلاتی است که خانواده‌ها دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: پوشش تحصیلی در پایه اول ابتدایی در ستان ۹۷٫۶۵ درصد و در کشور ۹۷٫۱۶ درصد بوده و همچنین پوشش تحصیلی در مجموع مقطع ابتدایی در استان ۹۸٫۳ درصد و در کشور ۹۸٫۱۳ درصد است.

وی افزود: ۱٫۵ درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی، فرهنگی، رفت‌وآمد و غیره از تحصیل بازمانده‌اند.

گوهری‌راد با بیان اینکه میزان پوشش تحصیلی مقطع متوسطه در استان گلستان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است، گفت: در مقطع متوسطه اول پوشش تحصیلی در استان ۹۱٫۱۸ درصد و در کشور ۹۳٫۵ درصد است. در مقطع متوسطه دوم نیز میزان پوشش تحصیلی استان ۷۵٫۶ درصد و متوسط این شاخص در کشور ۸۳ درصد اعلام شده است.

وی اظهارداشت: مسافت‌های طولانی بین روستاها، عدم وجود مدرسه در مقطع متوسطه در روستاهای کوچک، مشکلات اقتصادی و فقر فرهنگی که به ویژه مانع تحصیل دختران می‌شود، از دلایل این اتفاق است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان یادآور شد: سال گذشته ۳۰۰ نفر از کودکان بازمانده از تحصیل بر سر کلاس‌های درس برگشتند. بخشی از کودکان بازمانده امکان تحصیل را ندارند و بخشی دیگر هم کودکانی هستند که وارد بازار کار شده‌اند که این مسئله بیشتر در روستاهای محروم نوارمرزی استان دیده می‌شود.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین