ایلام | دست کودک دوساله در چرخ گوشت گیر کرد

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایلام گفت: بی احتیاطی در استفاده از چرخ گوشت و عدم رعایت نکات ایمنی باعث بروز حادثه در شهر ایلام شد.

به گزارش کودک پرس ،«نصرت اله لطفی» اظهار داشت: امروز گزارشی مبنی بر گیر کردن دست یک کودک دو ساله در چرخ گوشت توسط ستاد فرماندهی آتش نشانی ایلام دریافت و ثبت شد.

وی افزود: با دریافت این گزارش حساس، تیمی از آتش‌نشانان امدادگر به بیمارستان امام خمینی (ره) محل حضور کودک اعزام شدند.
 مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایلام تصریح کرد: بی احتیاطی و غفلت والدین در هنگام استفاده از چرخ گوشت باعث گیر کردن دست کودک حادثه دیده در چرخ گوشت و آسیب دیدن انگشتان دست وی شده بود.
«لطفی» ادامه داد: با رسیدن آتش‌نشانان به بیمارستان، مصدوم به اتاق عمل انتقال داده و با حضور کادر پزشکی و پس از بیهوشی کودک، عملیات برشکاری بدنه چرخ‌ گوشت برای رهاسازی دست فرد حادثه دیده با احتیاط کامل شروع شد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه کف دست و چهار انگشت کودک توسط چرخ گوشت بلعیده شده بود، امدادگران آتش نشانی با دقت و حساسیت بسیار، بدنه چرخ‌ گوشت را برش داده و دست کودک را از میان دنده‌های چرخ‌ گوشت بیرون آوردند، کودک مصدوم پس از رهاسازی از چرخ گوشت، برای تکمیل روند درمان در اختیار پزشکان بیمارستان قرار داده شد.