افتتاح یک کتابخانه الکترونیک برای کودکان در فرانسه

به تازگی یک کتابخانه دیجیتال برای کودکان در فرانسه طراحی شده که کودکان فرانسوی در گروه سنی ۵ تا ۸ سال با اشتراک ماهانه حدود ۴ یورو می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

به گزارش کودک پرس ،به نقل از اکتوالیته- کتابخانه‌های پاریس در حال حاضر با سخت‌کوشی روی محتوای دیجیتالی خود کار می‌کنند. پیش از این ۲۰ هزار عنوان کتاب دیجیتال برای امانت در کتابخانه‌های پاریس وجود داشت و حالا ۱۵۰۰ عنوان نیز برای کودکان به آن اضافه شده است که به راحتی روی سایت  storyplayr.com قابل مشاهده و شرط ورود به آن هم عضویت در شبکه‌ کتاب‌خانه‌های شهر پاریس است.

لازم به ذکر است که از میان این عناوین دیجیتال ۴۰۰ عنوان به زبان انگلیسی و عناوین دیگری نیز به دیگر زبان‌ها از جمله زبان آلمانی، دوزبانه فرانسه -انگلیسی و فرانسه- عربی وجود دارد.

گفتنی است که این کتاب‌ها بدون هیچ انیمیشنی بر روی صفحه نمایش داده می‌شوند تا تجربه واقعی یک مطالعه را با فرصت‌بخشی به قدرت تخیل ارائه دهد. این ابزار مطالعه همه کودکان را از جمله کودکان با مشکلات نارسایی خواندن پشتیبانی می‌کند. storyplayers مجموعه کاملی از ویژگی‌ها را برای آشنا کردن کودکان با مطالعه و کمک کردن به آن‌ها برای تبدیل شدن به خوانندگان حرفه‌ای در آینده ارائه می‌دهد.

کودکان فرانسوی برای دسترسی به این امکان تنها لازم است باید وارد سایت storyplayr.com و بعد به حساب کاربری خوانندگان کتابخانه‌های پاریس وصل شوند و کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند.