موقعیت فعلی شما : خانه/اجتماعی و حوادث
210987
28 آذر 1398
«یلدای کودکانه» ویژه کودکان کار برگزار می‌شود

آیین شب یلدا ویژه کودکان کار و خیابان، با عنوان «یلدای کودکانه»، با اهدای کتاب‌های گروه سنی (الف، ب، ج) و همچنین برنامه‌های مفرح مانند نمایش کمدی، عروسکی و اجرای موسیقی با مشارکت حوزه هنری کودک و نوجوان و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، سیدمالک‌ حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‎های اجتماعی با اشاره به ویژه برنامه‌های شب یلدای کودکانه ویژه کودکان کار اظهار داشت: در جشنواره یلدا تعداد ۲۱ برنامه‌ مفرح در گرمخانه‎ها وسامانسراها و همچنین در ۲۴ مرکز پرتو ویژه کودکان کار و خیابان از ۲۷ تا ۳۰ آذر سال جاری این مراسم سنتی برگزار خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره با اجرای برنامه‌هایی همچون نمایش عروسکی، بازدید از موزه، شاهنامه خوانی، اجرای موسیقی سنتی، نمایش کمدی و … همراه است.

حجت‌الله ناظری سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان نیز درباره این فعالیت گفت: طرح یلدای کودکانه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این دو مجموعه و با شعار یلدای کودکانه، کودکان شاد و با اهدای کتاب به کودکان کار اجرایی می‌شود و ما با اهدای کتاب‌های ویژه گروه سنی کودک و نوجوان به استقبال یلدا می‌رویم.

وی افزود: کودکان کار، نیازمند آموزش هستند و كتاب به عنوان بهترين هديه می‌تواند همراه همیشه کودکان کار باشد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: از سوی دیگر قصه گويی به عنوان يكی از رسوم كهن ايرانيان در شب يلدا همیشه مورد توجه بوده است؛ لذا به نظر می‌رسد اهدای کتاب در این شب خاص، می‌تواند بسیار حائز اهمیت و متناسب با فضای این شب باشد.

ناظری در خاتمه گفت: تلاش ما این است تا با مشارکت با دیگر سازمان‌ها و نهادها، بتوانیم شاهد افزایش برنامه‌های مفرح و متنوع ویژه این گروه سنی خاص در راستای تحقق عدالت اجتماعی و احیای آیین های دینی، سنتی و ایرانی باشیم.

 

مجموعه‌های در دلم کبوتری است، با تو هوا خوب است، لحظه‌های ساکت پیاده رو، داماد کوچولو، من عروسک گلهانم، تو هم خودت درختی، مثل سه تا کبوتر، می‌خواهم یک داداش بخرم و … از جمله کتاب‌هایی است که در این جشنواره به کودکان کار اهدا خواهد شد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین