موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
207226
15 مهر 1398
دل‌های جوان، روح‌های جوان خیلی آمادگی جذب رحمت الهی را دارند+ تصویر

صفحه اینستاگرام نوجوان وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، بخشی از بیانات ایشان در دیدار جمعی از جوانان فعال در عرصه فرهنگی را منتشر کرد.

به گزارش کودک پرس ، صفحه اینستاگرام نوجوان از صفحات وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت اللّه‌ خامنه‌ای، بخشی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از جوانان فعال در عرصه فرهنگی را منتشر کرد.

 

در ادامه متن و تصویر پست مربوطه را مشاهده می‌کنید:رحم

انتشار برای نخستین‌بار‌

آقا هشتم شهریور ۹۸ در دیدار جمعی از جوانان فعال در عرصه فرهنگی، جوانی را منشا برکات و رحمت الهی دانستند.

بخشی از این بیانات را می‌خوانید:

#خسته_نشوید
خصوصیّت اصلی و درجه‌ یکِ شما جوان بودن است و بقیّه‌ی برکاتی که خدای متعال به شما افاضه کرده ــ که الحمدللّه کم هم نیست ــ غالباً ناشی از جوان بودن شما است؛ چون دل‌های جوان، روح‌های جوان خیلی آمادگی جذب رحمت الهی را دارند. یکی از خصوصیّاتِ جوان بودن این است که باید خسته نشوید؛ یعنی فرق شما با این حقیر باید این باشد همان طور که در راه رفتن، وقتی که یک مقداری می‌رویم، بنده خسته می‌شوم و شما خسته نمی‌شوید و قوی حرکت می‌کنید، در این راهِ دشوار هم اصلاً خسته نشوید. این را هیچ وقت فراموش نکنید که مشکلات و موانع نباید شما را خسته کند.

#از_موانع_عبور_کنید
ببینید، در دوره‌ طاغوت در همین شهر [مشهد] یک عدّه‌ای مبارزه می‌کردند، کتک می‌خوردند، ناامنی داشتند، زن و بچّه‌شان تهدید می‌شدند، محرومیّت‌های مالی داشتند، انواع و اقسام محرومیّت‌ها را داشتند، امّا بالاخره خدای متعال دل‌های این‌ها را امیدوار نگه داشت؛ تهران، اصفهان، شیراز، یزد و بقیّه‌ جا‌ها [هم]مثل اینجا [بودند]؛ نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد چیزی که احتمال یک درصدش هم وجود نداشت، یعنی حاکمیّت اسلام، در این مملکت به وجود آمد. شما‌ها اگر چنانچه در این راهی که دارید می‌روید، استقامت کنید، خسته نشوید، این موانع جلوی پای شما مانع حرکت شما نشود، وقتی به یک مانعی برخورد می‌کنید، از این مانع عبور کنید، [اگر] نشد راهتان را کج کنید، برگردید بروید دنبال راه، اگر این کار را بکنید مطمئن باشید که فردای این کشور آن چیزی خواهد شد که امروز شما آرزویش را دارید؛ یعنی جامعه‌ اسلامی، دولت اسلامی، حکومت اسلامیِ واقعی، احکام اسلامی؛ این بدون شک خواهد شد.

 

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین