موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
205926
07 تیر 1398
کارگاه تولید کتاب تصویری برای خردسالان

کارگاه تولید کتاب تصویری برای مخاطب خردسال از سوی آکادمی داستان پرنده آبی برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، کتاب تصویری از موضوعاتی است که امروزه بیش از پیش مورد توجه بچه‌ها و خانواده‌ها قرار گرفته و براین اساس نویسندگان و ناشران نیز اقبال بیشتری به تولید و چاپ این آثار نشان می‌دهند. اما تولید این‌گونه آثار مستلزم آشنایی با اصول و روش‌های مورد نظر است.

در این راستا آکادمی داستان پرنده آبی وابسته به انتشارات علمی و فرهنگی درنظر دارد کارگاه تولید کتاب تصویری برای مخاطب خردسال را ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۳۰ یکشنبه‌های هرهفته برای علاقه‌مندان برگزار کند.

شروع این دوره از نیمه تیرماه ۱۳۹۸ بوده و مدرس آن هدا حدادی است.

هدا حدادی، متولد ۱۳۵۶ در تهران و فارغ‌التحصيل رشته‌ گرافيك از دانشكده‌ هنر‌هاي زيباست. او سال‌هاست كه براي بچه‌ها می‌نويسد و تصويرگری مي‌كند. حدادي كار در حوزه‌ تصويرگری را از سال ۱۳۷۶ و با نشرياتی مانند «كيهان بچه‌ها»، «سروش» و «دوچرخه» آغاز كرده و تا به حال تصويرگری بیش از ۵۰ كتاب را بر عهده داشته است. از كارهای او می‌توان به تصويرگری كتاب‌های «غصه‌پرداز»، «کوپه‌ ۱۱»، «شب‌های سوری»، «پسری که شمردن بلد بود»، «چشم‌های زمستانی»، «باز باران»، «چشمه ماه» و … اشاره كرد.

حدادی تا به حال توانسته جایزه‌‌های مختلفی مانند جایزه افق‌های تازه بولونیا در سال ۲۰۱۰، جایزه‌ بزرگ فستیوال تصویرگری بلگراد در سال ۲۰۰۸، پلاك طلاي فستيوال براتيسلاوا در سال ۲۰۰۶، جايزه‌ سوم نمايشگاه تتریو(ایتالیا) در سال ۲۰۰۶، جایزه‌ تشویقی نوما در سال‌هاي ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ در ژاپن، جایزه‌ دوم جشنواره‌ ادبیات کودک کاتا(هند) ۲۰۰۶، جایزه‌ اول جشنواره‌ کتاب کانون ۱۳۸۳، جایزه‌ جشنواره‌ کتاب دفاع مقدس۱۳۸۶و … را دریافت کند.

علاقه‌مندان برای حضور در این کارگاه می‌توانند به انتشارات علمی و فرهنگی واقع در چهارراه جهان کودک، کوچه کمان، پلاک ۲۵ مراجعه کنند.

 

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین