موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
205216
28 خرداد 1398
طعم «آبنبات هل‌دار» در رویای کاغذی رادیو فرهنگ

برنامه رویای کاغذی دوشنبه ۲۷ خرداد به بازخوانی بخش‌هایی از کتاب «آبنبات هل‌دار» اثر مهرداد صدقی اختصاص دارد.

به گزارش کودک پرس ، برنامه رویای کاغذی، دوشنبه ۲۷ خرداد بخش‌هایی از کتاب «آبنبات هل‌دار» اثر مهرداد صدقی که داستانی سرشار از عناصر آشنای دهه شصت که در قالبی طنز بیان‌شده و یادآور روزهای سخت جنگ تحمیلی است، را بازخوانی می‌کند. این کتاب داستان طنزی از زبان یک کودک بجنوردی است. برادر این کودک قرار است به جبهه برود.

براساس خبر روابط عمومی رادیو فرهنگ، یکی از نقاط قوّت کتاب توانایی نویسنده در نشان‌دادن فضای پشت جبهه‌هاست. نویسنده نشان می‌دهد که چگونه مردم در این فضا زندگی روزمرة خود را می‌گذراندند و سرگرمی‌های خاص خود را داشتند. در این داستان، نویسنده نشان می‌دهد، در سال‌هایی که به ظاهر برای بسیاری یادآور روزهای جنگ است، بخش عمده‌ای از مردم ایران زندگی شاد و پُرماجرایی داشتند. زندگی‌ای همراه با خنده و سرزندگی. این کتاب، برای کسانی که از روزگار دهة ۱۳۶۰ خاطرات نوستالژیک دارند.

رویای کاغذی، برنامه‌ای از گروه کتاب رادیو فرهنگ است به بازخوانی قطعه‌ای از یک کتاب شامل داستان کوتاه، رمان و شعر از آثار شاخصی که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده‌اند و پرتیراژ بوده‌اند و به چاپ‌های چندم رسیده‌اند، اختصاص دارد.

این برنامه با اجرای مشترک راضیه گردکاهد و ناصر قوامپور، به تهیه‌کنندگی الهه بیات و نویسندگی مهدی فراهانی هر شب ساعت ۲۳:۴۵ برروی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین