موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
204991
26 خرداد 1398
اصول ویرایش کتاب خردسال بررسی می‌شود

مجید راستی در دومین نشست تخصصی «ویرایش ادبیات کودک و نوجوان» اصول ویرایش کتاب خردسال را بررسی می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، ویرایش مطالب منتشر شده در کتاب‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است چراکه اگر ایراد ویرایشی در متن وجود داشته باشد، سبب آموزش اشتباه به مخاطب، مخصوصا کودکانی می‌شود که درحال آموزش، یادگیری و الگوبرداری هستند.

در این راستا کارگروه ویرایش ادبیات کودک و نوجوان انجمن ویرایش و درست‌نویسی، کارگاه‌هایی را در راستای ویرایش ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌کند تا دست‌اندرکاران این حوزه با دانش بیشتری به این مهم بپردازند.

تا به حال یک نشست در این زمینه برگزار شده و دومین نشست تخصصی «ویرایش ادبیات کودک و نوجوان» نیز یکشنبه (۲۶ خرداد ۱۳۹۸) در موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

در این نشست، با محوریت «بررسی شیوه‌نامه‌های موجود» موضوع ویرایش کتاب خردسال، از سوی مجید راستی، نویسنده باسابقه ادبیات کودک و نوجوان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مجید راستی (متولد ۱۳۳۵) نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی است.  وی فعالیت خود را از مجله کیهان بچه‌ها در دهه ۶۰ آغاز کرد. از جمله کتاب‌های منتشر شده او می‌توان به مجموعه «قصه‌های بی‌بی و بابا»، «یک تکه آسمان به من بده»، «این سر دنیا، آن سر دنیا»، «موش شو، بگیرمت» و «پسر کوچولویی به اسم قوره» اشاره کرد. «این سر دنیا، آن سر دنیا» یکی از کتاب‌های موفق این نویسنده است که در چهاردهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند ساعت ۱۷ یکشنبه (۲۶ خرداد ۱۳۹۸) به سرای کتاب موسسه خانه کتاب مراجعه کنند.

منبع: ایبنا
به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین