200671
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
جف اندرسون:

وقوع آزار جنسی هزاران کودک در اردو‌های پیشاهنگی سراسر آمریکا

هزاران کودک طی چند دهه گذشته به دست مسئولان سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا در اردو‌های پیشاهنگی در سراسر آمریکا مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‎اند.

به گزارش کودک پرس ، به نقل از سی ان ان، هزاران کودک در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا طی چند دهه گذشته مورد اذیت و آزار جنسی به دست مسئولان این سازمان در اردو‌های پیشاهنگی در سراسر آمریکا قرار گرفته‎اند.

سازمان پیشاهنگی آمریکا ممکن است با موجی از مشکلات حقوقی مواجه شود, زیرا اخیراً اتهامات تازه‌ای علیه مسئولان این سازمان در خصوص اذیت و آزار جنسی بیش از ۱۲۰۰۰ کودکِ پسرِ پیشاهنگ در اردو‌های مختلف این سازمان طی بیش از ۷۰ سال گذشته، مطرح شده است.

کسانی که پرونده‌های سِرّی سازمان پیشاهنگی آمریکا را مرور و بررسی کرده اند، می‌گویند: هزاران تن از مسئولان این سازمان پیشاهنگی که با کودکان در اردو‌ها به عنوان راهنما، معلم و آموزش دهنده شرکت می‌کردند، متهم هستند که این اذیت و آزار‌های جنسی را به آن پیشاهنگ‌های بیگناه رسانده اند.

جف اندرسون، وکیل دعاوی که تخصصش در اقامه دعوا در خصوص امور مربوط به اذیت و آزار جنسی است، گفت: وقتی ما این اطلاعات را به دست آوردیم، هیچ چاره‌ای نداشتیم جز این که زنگ هشدار را به صدا درآوریم.

این ادعا اکنون در دادگاه مطرح شده است که دست کم ۱۲۲۵۴ پسرِ پیشاهنگ از سال ۱۹۴۴ (۱۳۲۳) , که عضو سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا بودند، مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند.

بر اساس اتهامات مطرح شده در دادگاه بیش از ۷۸۰۰ تن از مسئولان سابق این سازمان پیشاهنگی در روند این آزار‌های جنسی به کودکان دست داشته اند. این مدارک موارد متعدد اذیت و آزار جنسی این کودکان و نوجوانان را از سال ۱۹۴۴ تا ۲۰۱۶ (به مدتِ ۷۲ سال) نشان می‌دهد.

جف اندرسون، وکیل دعاوی مفاد برخی از اسناد دادگاه و شهادت‌هایی را که در این خصوص داده شده برملا ساخته است تا همگان را از آن آگاه سازد.

او گفت: سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اسامی مسئولانِ خاطیِ خود را که مرتکب این آزار‌های جنسی شده اند، طی مدت بیش از ۷۰ سال مخفی نگه داشته بود.

بریدی فارِل یکی از پایه گذاران سازمان خیریه «نیویورک کودکان را دوست دارد» در این خصوص گفت: مخفی نگه داشتن اسامی این مسئولانِ خاطی به آن‌ها اجازه می‌داد که همچنان با کودکان در آن اردو‌ها شرکت کنند و مثلاً مربی فوتبال یا آموزگارِ آنان باشند. این افراد (که کودکان را آزار جنسی می‌دهند) حتی نباید اجازه داشته باشند در زمینِ بازیِ (رستوران) مک‌دونالد (در انظار عمومی) با کودکان بازی کنند چه رسد که در اردو‌های شبانه روزی در کنار آن کودکانِ (پیشاهنگ) تنها باشند.

فعالان مبارزه با روند اذیت و آزار جنسی کودکان امیدوارند قربانیانِ بیشتری پا پیش بگذارند و جریاناتی را که در دوران کودکی شان در اردو‌های سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اتفاق افتاده و بلا‌هایی را که بر سرشان آمده است، گزارش کنند.

رابرت کاستِلو که اکنون مردی میانسال است یکی از همان پیشاهنگان سابق است که می‌گوید: یکی از معاونان مدیران سازمان پیشاهنگی پسران همواره شب‌ها (در اردو‌های پیشاهنگی) در ساعتِ ۳ بامداد به خوابگاهِ من می‌آمد و مرا مورد آزار جنسی قرار می‌داد. آن مسئول سازمان پیشگاهنگی پسران آمریکا این نوع اذیت‌های جنسی را بار‌ها علیه من تکرار می‌کرد.

سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا اعلام کرده است: تمامی موارد ادعایی اذیت و آزار جنسی اکنون به مقامات نیرو‌های پلیس آمریکا گزارش شده است.

این سازمان طی بیانیه‌ای کتبی مدعی شد: ما در طول تاریخِ این سازمان همواره از نوجوانان حمایت و محافظت کرده ایم تا مانع از رسیدن اذیت و آزار جنسی به آنان شویم. هرگز ما آگاهانه و عامدانه اجازه نداده ایم که افرادی که به کودکان آزار جنسی می‌رسانند، در اردو‌های پیشاهنگی با نوجوانان کار کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین