16605
23 اسفند 1395
سال 2016 بدترین سال کودکان سوری

به گزارش کودک پرس، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز دوشنبه اعلام کرد دست‌کم ۶۵۲ کودک در سال ۲۰۱۶ در سوریه کشته شده‌اند که نشان می‌دهد سال گذشته بدترین سال برای نسل در حال رشد این کشور بوده است. حملات به مدارس، بیمارستان‌ها، پارک‌ها و خانه ها سال گذشته کاهش نیافت و همین مسئله باعث […]

به گزارش کودک پرس، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز دوشنبه اعلام کرد دست‌کم ۶۵۲ کودک در سال ۲۰۱۶ در سوریه کشته شده‌اند که نشان می‌دهد سال گذشته بدترین سال برای نسل در حال رشد این کشور بوده است. حملات به مدارس، بیمارستان‌ها، پارک‌ها و خانه ها سال گذشته کاهش نیافت و همین مسئله باعث شد تا تلفات کودکان به شدت افزایش یافت.

یونیسف در گزارش خود اعلام کرد سال گذشته دست‌کم ۲۵۵ کودک سوری فقط در داخل یا نزدیکی مدارس کشته شدند و یک میلیون و ۷۰۰ هزار کودک نیز از رفتن به مدرسه محروم شده‌اند.
در این گزارش آمده است از هر ۳ مدرسه در سوریه، یک مدرسه قابل استفاده نیست؛ زیرا گروه‌های مسلح آن را اشغال کرده‌اند. دو میلیون و ۳۰۰ هزار کودک سوری نیز به دیگر کشورها در غرب آسیا پناه برده‌اند. این گزارش یونیسف درحال منتشر شد که دو روز به ششمین سال جنگ در سوریه باقی مانده است.
به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین