187849
۱۴ آذر ۱۳۹۷

معرفی شاهنامه کودک و نوجوان در شب‌های بخارا

شبی از شبهای بخارا به رونمایی و معرفی مجموعه ۱۲ جلدی شاهنامه‌ کودک و نوجوان اختصاص یافته است که در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، شبی از شب‌های بخارا به مناسبت انتشار مجموعه ۱۲ جلدی «شاهنامه کودک و نوجوان» از سوی نشر دیبایه شبی به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص یافته است که پانزدهم آذر ۱۳۹۷ در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می‌شود.

شاهنامه‌ کودک و نوجوان، مجموعه‌‌ای ۱۲ جلدی‌ است که تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. برای نخستین بار، مخاطبِ کم‌سال آنقدر جدی گرفته شده که نقشه‌ تک تکِ داستان‌های شاهنامه برایش ترسیم شده، دودمان‌ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاویر دلکش در سراسر کتاب‌ها پراکنده شده‌ و فرهنگ واژگان، نام کَسان و جای‌های شاهنامه با توضیحات مفصل و جالب در آخر هر کتاب آمده‌اند.

هشت جلدِ نخست ـ از دیباچه تا پایانِ هفت‌خانِ اسفندیار ـ مبتنی بر نسخه‌ تصحیح استاد جلال خالقی مطلق متنی وفادار به اصل، ترکیبِ نظم و نثر و توام با جزییات اصیل را به خواننده‌ نوجوان ارائه می‌دهد که زبان ساده و حماسی آن، در کنار افزوده‌های علمی ـ پژوهشی، این اثر را نه‌تنها برای مخاطب خاص بلکه برای همگان خوشگوار و پرنگار می‌سازد.

شاهنامه‌ کودک و نوجوان بازنویسیِ غنی‌شده‌ شاهکار حکیم و هم‌پذیریِ نوآوری‌در شرح اساطیر است‌.

نوش‌آفرین انصاری‌، جلال خالقی‌مطلق، محمدناصر مودودی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی در شب شاهنامه کودک و نوجوان سخنرانی می‌کنند و دربخشی دیگر برنامه نقالی از سوی گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد.

علاقه‌مندان به حضور در این مراسم می‌توانند ساعت ۱۷ پنجشنبه (پانزدهم آذر ۱۳۹۷) به خانه گفتمان شهر (وارطان ) واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، ضلع جنوبی، پلاک ۵۱۴ مراجعه کنند.

 

 

 

منبع: ایبنا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین