150502
۲۶ فروردین ۱۳۹۷
تولیت آستان قدس رضوی:

جوانمردی و ﻓﺘﻮت ورزشکاران در عرصه‌های جهانی معرف فرهنگ غنی ملت ایران است

جوانمردی و ﻓﺘﻮت ورزشکاران در عرصه‌های جهانی معرف فرهنگ غنی ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان ، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با بازیکنان و کادر فنی تیم ملی نوجوانان ایران دستیابی به قهرمانی‌های ورزشی‌ را نیازمند تلاش، اعتماد به نفس، اراده قوی و زمان‌شناسی برای استفاده به موقع از ظرفیت‌ها و استعدادها دانست و خاطرنشان کرد: قدرت و توان انسان محدود است، با مدد جستن و توکل به ذات اقدس پروردگار این توان محدود را به قدرت لایزال الهی پیوند بزنید.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور در میادین ورزشی بین‌المللی و رقابت‌های جهانی را بسیار مهم و ارزشمند دانست و افزود: اما مهمتر از شرکت در این رقابت‌ها، حضور توانمندانه و مقتدارانه است.

 

وی اضافه کرد: هیچ گاه اجازه ندهید شکست‌ها و عدم موفقیت‌ها شما را ناامید کند و باعث شود دست از تلاش و کوشش بکشید، در هر شرایطی امید خود را به خداوند متعال حفظ کنید و با پشتکار برای موفقیت بکوشید.

 

وی با تأکید بر اینکه رمز موفقیت سخت‌کوشی، تلاش، جدیت در کار، پایبندی به هدف، اعتماد به نفس در پرتوی توکل به خدا و استفاده به هنگام از ظرفیت‌هاست. تصریح کرد: توصیه من به شما جوانان آن است که همواره حركت و پويایی خود را حفظ کنید و اجازه ندهید شکست‌های مقطعی شما را دچار يأس، ناامیدی و خمودگی کند.

 

وی از بالاترین افتخارها برای یک ورزشکار را تلاش برای اهتزاز پرچم مقدس ایران اسلامی در میادین جهانی معرفی و بیان کرد: اهتزاز پرچم پرافتخار ایران در میادین ورزشی، مظهر توانایی‌های یک ملت و موجب تقویت غرور و شادی ملی است.

 

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های جهانی سربازان این کشور برای غرورآفرینی و عزت هستند.
وی اظهار کرد: ﻓﺘﻮت، ﺷﺠﺎﻋﺖ، جوانمردی، حميت، غيرت و ايمان از ویژگی‌های ورزشکار پهلوان ایرانی است که فرهنگ غنی ملت ایران را در عرصه‌های جهانی به نمایش می‌گذارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه ورزشکاران در رقابت‌های جهانی نمایندگان شخصیت، فرهنگ، اخلاق و ایمان ملت ایران هستند، عنوان کرد: شما با تمام ورزشکاران نوجوان دنیا متفاوت هستید، از این جهت که عشق به امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) را در دل دارید و نمایندگان کشوری شهید داده هستید، پیروزی‌های شما اشک شوق را بر چهره مادران شهید می‌نشاند و پیروزی‌های شما موجب شادی بسیاری از مسلمانان و مظلومان عالم در اقصی نقاط دنیا می‌شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان به نوجوانان ملی پوش فوتبال کشور توصیه کرد: از همین نوجوانی پیوندتان را با امام رضا(ع) به عنوان یک امام حی و حاضر تقویت کنید و از این امام رئوف برای موفقیت و سربلندی مدد بجویید.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

جدید ترین