۳۸میلیارد تومانی به ایتام کردستان

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: هم‌اکنون ۱۳۸ پزشک نیکوکار حامی ۲۵۰ نفر کودک یتیم و نیازمند کردستانی بوده و علاوه بر کمک ماهیانه، خدمات پزشکی رایگان به آنان ارائه می‌دهند.

به گزارش کودک پرس ،رضا طوسی در مراسم تجلیل از پزشکان نیکوکار و حامی ایتام کردستانی ضمن قدردانی از زحمات انجام شده اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۳۸ پزشک نیکوکار از طریق طرح اکرام ایتام و محسنین از کودکان نیازمند سطح استان حمایت می‌کنند.

وی افزود: این تعداد پزشک، حامی ۲۵۰ نفر کودک یتیم و نیازمند کردستانی بوده و به صورت ماهیانه کمک‌های خود را به صورت مستقیم به حساب این کودکان واریز می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه این پزشکان نیکوکار در کنار کمک‌های نقدی، خدمات پزشکی رایگان و یا با دریافت کم‌ترین هزینه را به این کودکان ارائه می‌دهند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۲۰هزار دانش‌آموز و دانشجو و ۹ هزار کودک یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان هستند.

وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته ۱۷هزار حامی که ۳۵درصد آنان بومی بوده، ویژه حمایت از این افراد شناسایی شده است، عنوان کرد: در طول این مدت ۱۶میلیارد تومان هزینه کمک درسی به دانش‌آموزان و دانشجویان و ۶۰میلیارد تومان در قالب ۲ هزار جهیزیه به زوجین نیازمند کردستانی پرداخت شده است.

طوسی یادآور شد: سال گذشته ۳۸میلیارد تومان از سوی خیران به حساب ایتام و محسنین استان کردستان پرداخت شده است.