23441
۲۲ شهریور ۱۳۹۶

بساط کودک آزاری برچیده شود

زنان و دختران نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و تاثیر آن ها در ابعاد مختلف جامعه قابل محسوس بوده، این در حالیست که نمی توانیم نقش آنان را در توسعه کشور نادیده بگیریم.

به گزارش کودک پرس ،معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: باید بساط کودک آزاری برای دختران و پسران در ابعاد مختلف با انجام اقدامات فرهنگی برچیده شود.


وی با اشاره به وجود برخی از مشکلات فرهنگی در مناطق محروم و روستایی استان در راستای ممانعت از تحصیل دختران و ازدواج آنان در سن شش تا ۱۲ سالگی، افزود: باید از ظرفیت علما و روحانیون در مناطق اهل سنت و محروم به منظور حل مشکلات فرهنگی استفاده کنیم.


وی با بیان اینکه هم اکنون در اشتغال و فعالیت زنان در جامعه مسائل قومی و قبیله ای، رنگ و نژاد ملاک نیست، ادامه داد: حق طبیعی زنان و هر انسانی است که از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی جامعه بهره ببرند.


ایرانی با اشاره به اینکه ازدواج دختران در سن شش تا ۱۲ سال به واسطه کج فهمی ها از فرهنگ رخ می دهد زیرا این دختر باید در این سن با عروسک به بازی های کودکانه بپردازد، گفت:  همه افراد حق زندگی اجتماعی را دارند، این در حالیست که با ازدواج زودهنگام در این سن روح یک کودک را به نابودی کشانده ایم.


وی با تاکید بر اینکه علما و روحانیون باید در حوزه فرهنگ سازی و آموزش ورود یابند، افزود: باید با فرهنگ سازی و آموزش بساط کودک آزاری در بخش های ازدواج، کار، تنبیه های بدنی برچیده شود.


ایرانی یادآور شد: این فرهنگ سازی نیز باید به وسیله آموزش و پرورش و دانشگاه ها و رسانه ها و علما و روحانیون انجام شود.


وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت نهاد ها و تشکل های غیر دولتی در امر سوادآموزی، گفت: باید به منظور ریشه کنی بیسوادی از پتانسیل نهادهای غیردولتی بهره برداری کنیم.


ایرانی با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار، عنوان کرد: بسیاری از مسلمانان توسط افراطی گری های مکتب بودایی مورد ظلم و ستم واقع شده اند که وضعیت آنان دل همه را به درد آورده است.


وی با بیان اینکه امروز این مسلمانان به نام اسلام قتل عام می شوند، یادآور شد: با توجه به اینکه هم اکنون در میانمار نسل کشی اتفاق می افتد باید همه کشورها منسجم شده و از امت اسلام و مظلومان میانمار دفاع کنیم.

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار