طولانی ترین نقاشی کشور به دست 2 هزار کودک تهرانی کشیده می شود

روز چهارشنبه 27 مرداد طولانی ترین نقاشی کشور را با موضوع «آسمان آبی ،زمین پاک» به طول یک کیلومتر در بوستان رازی به دست 2 هزار کودک تهرانی کشیده می شود.

به گزارش کودک پرس   سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی گفت: به منظور غنی سازی اوقات فراغت کودکان و دانش آموزان، از سوی اداره آموزش‌های شهروندی برنامه طولانی ترین نقاشی کشور در موضوع «آسمان آبی ،زمین پاک » با مشارکت آموزش و پرورش ترتیب داده شده است تا این کودکان علاوه بر حضور در یک برنامه فرهنگی ملی بتوانند با کمک یکدیگر رکورد جدیدی را در نقاشی کودکان به ثبت برسانند.

طباطبایی با بیان این که بیش از ۲هزار کودک از جمله دانش آموزان مدارس استثنایی و اعضای کانون های آموزش شهروندی در این برنامه حضور می‌یابند، افزود: به تمام کودکان شرکت کننده در برنامه طولانی ترین نقاشی وسایل نقاشی شامل پالت، قلم مو، کلاه، دستکش، رنگ،کاور و پک پذیرایی داده می‌شود.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱، جشنواره طولانی ترین نقاشی کشور روز چهارشنبه ۲۷ مرداد از ساعت ۹صبح تا ۱۲ در خیابان قزوین –ضلع شمالی بوستان رازی – مسیر پیاده روی انجام می شود و این برنامه با اجرای گروه تئاتر شخصیت محبوب کودکان «عمو شکلات» به پایان خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده این نقاشی که به متراژ ۱۰۰۰متر طول بر روی بوم کشیده خواهد شد به نام دانش آموزان منطقه ۱۱ تهران در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت خواهد شد.

 

 

منبع:   تسنیم