افتتاح نخستین بازارچه خیریه بنیاد کودک بیرجند

نخستین بازارچه خیریه بنیاد کودک بیرجند ویژه کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و مستعد تحصیل در بیرجند افتتاح شد.

به گزارش کودک پرس   این بازارچه دارای غرفه‌های محصولات هنری دانش‌آموزان تحت پوشش به همراه محصولات مختلف صنفی از جمله لوازم التحریر، پوشاک، کیف، کفش، صنایع دستی و غیره است.

این بازارچه از امروز ۲۵ شهریور تا دوم مهرماه دایر است.

دبیر بازارچه خیریه بنیاد کودک بیرجند در این مراسم، اظهار داشت: مؤسسه بنیاد کودک غیر دولتی و‌ مردم نهاد است که کاملا بوسیله مردم اداره می‌شود.

علی شبانی با بیان اینکه فعالیت این موسسه به طور کامل تخصصی و‌متفاوت است، ادامه داد: این موسسه از طریق کانال‌های مختلف از طریق آموزش و‌ پرورش و مردم، اشخاص بی‌بضاعت و مستعد تحصیل را شناسایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه استعداد افراد معرفی شده طی چند تست روانشناسی و روانپزشکی مشخص می‌شود، گفت: افرادی مورد حمایت قرار می‌گیرند که به دلیل بضاعت کم خانواده، از تحصیل محروم مانده‌اند.

دبیر بازارچه خیریه بنیاد کودک بیرجند بیان داشت: مؤسسه بنیاد کودک بیرجند به حساب افراد مورد حمایت ماهانه ۲۵۰ هزار تومان واریز می‌کند.

شبانی اذعان داشت: از دیگر خدمات این مؤسسه ارائه خدمات آموزشی و پزشکی است.

مسؤول نمایندگی بنیاد کودک بیرجند نیز اضافه کرد: مؤسسه بنیاد کودک بیرجند حدود ۲۲ سال سابقه فعالیت دارد و از ۲۷ نمایندگی که در کل ایران است، شعبه خراسان جنوبی بیست و پنجمین نمایندگی است.

ناصر ولی‌پور مطلق افزود: این کار خیر حدود یک سال است که راه‌اندازی شده و هدف از افتتاح این بازارچه کمک به کودکان بی‌بضاعتی است که از تحصیل محروم مانده‌اند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این بازارچه سبب جذب و ترغیب مردم برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت می‌شود.

مسؤول نمایندگی بنیاد کودک بیرجند خاطرنشان کرد: سود فروش محصولات بازارچه برای کودکان مؤسسه بنیاد کودک جمع‌آوری می‌شود.

ولی‌پور مطلق ادامه داد: برای رفاه حال مردم و جذب آنها در این بازارچه ویزیت رایگان پزشکی و ماما و تست سلامت نیز انجام می‌شود.

منبع:  فارس