موقعیت فعلی شما : خانه/مشکلات تربیتی/مقالات
2731
۱۱ شهریور ۱۳۹۵

والدین روزهای آغازین مدرسه را جدی نگیرید

دانش‌آموزان اول ابتدایی چون برای نخستین بار است که در جمع قرار می‌گیرند از استرس و اضطراب برخوردار هستند

به گزارش کودک پرس   دکتر مریم فرضی – روان‌شناس بالینی با بیان اینکه دانش‌آموزان اول ابتدایی چون برای نخستین بار است که در جمع قرار می‌گیرند از استرس و اضطراب برخوردار هستند، گفت: بچه‌هایی که برای نخستین بار می‌خواهند وارد پیش‌دبستانی و دبستانی شوند چون در جمع قرار نگرفته‌اند دچار استرس می‌شوند، لذا بهتر است قبل از اینکه مدرسه شروع شود بچه‌ها را همراهی کنند تا دم مدرسه، گاهی داخل مدرسه بروند چند ساعتی – یک الی دو ساعتی با بچه‌ها در مدرسه بنشینند و صحبت کنند و اگر می‌توانند از داخل کلاس‌ها دیدن کنند و بچه‌ها را با فضای مدرسه آشنا کنند تا بچه‌ها به فضایی که می‌خواهند وارد شوند و تا مدت‌ها در آن مشغول تحصیل شوند، آمادگی ذهنی پیدا کنند. از این طریق می‌توانیم استرس بچه‌ها را کاهش دهیم.

والدین روزهای آغازین مدرسه را خیلی جدی نگیرند
وی با بیان اینکه حتی برای بچه‌هایی که به والدینشان خیلی وابسته هستند می‌تواند یک راه‌حل نسبی است و می‌تواند کمک کننده باشد ادامه داد: همچنین آن ترس دانش‌آموز از مدرسه را بگیرد.
بنابراین اگر آمادگی ذهنی وجود داشته باشد به رفع استرس بچه‌ها کمک می‌کند و یک خاطره خوبی را برای دانش‌آموزان به یادگار می‌گذارد؛ چون همه می‌دانیم اولین سال ورود به مدرسه یک‌روز خاطره‌انگیزمان است به لحاط خوب بودن یا بد بودن. فرضی با بیان اینکه والدین خیلی‌خیلی روزها آغازین مدرسه را جدی نگیرند، اظهار داشت: گاهی اوقات والدین آن قدر سختگیری می‌کنند که استرس خودشان بیشتر از استرس بچه‌ها است و این استرس را اتوماتیک‌وار به بچه‌ها انتقال دهند. والدین یک مقدار راحت‌تر به این موضوع نگاه کنند.
این روان‌شناس بالینی در پایان خاطرنشان کرد: چه‌قدر خوب است ورود به مدرسه برای دانش‌آموزان آسان‌تر گرفته شود و والدین از ساده به دشوار شروع کنند، والدین نگویند همین الان باید درس بخوانی یا مشق‌هایت را بنویسی و….

منبع:    مهدپرتال 
به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار