شناسایی سالانه 1300 کودک گدا در پایتخت

تعداد متکدیان جمع آوری شده در چند روز نخست طرح جمع آوری متکدیان پایتخت به 1164 نفر رسیده است.
*شناسایی ۱۳۹ کودک فعال در باندهای مافیایی

 

عیسی فرهادی فرماندار تهران از جمع آوری ۱۰۲۵ نفر متکدی بزرگسال از ابتدای اجرای طرح جمع آوری متکدیان سطح شهر تهران خبر داد و افزود: در این طرح ۱۳۹ کودک متکدی نیز از سطح خیابان‌های سطح تهران جمع آوری شدند.

 

فرهادی  با بیان اینکه جمع آوری ۵۰۰ متکدی دیگر که قبلا شناسایی شده‌اند همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:‌ البته بحث شناسایی متکدیان زیر ۱۵ سال نیز تا ابتدای مهرماه در قالب این طرح ادامه پیدا خواهد کرد.

 

وی افزود: خوشبختانه به اذعان بسیاری از شهروندان در حال حاضر وضعیت شهر تهران بهبود پیدا کرده و چهره پایتخت از وجود متکدیان پاک شده است.

 

وی با تاکید بر لزوم مشارکت شهروندان در موفقیت طرح جمع آوری متکدیان پایتخت از شهروندان خواست جهت فرهنگ سازی و همکاری شهروندان از کمک به افراد متکدی در خیابان‌های سطح شهر تهران خودداری کنند، بسیاری از افرادی که سر چهارراه‌های شهر تهران برای تکدی‌گری حضور پیدا می‌کنند در قالب شبکه‌های تکدی‌گری به سودجوئی مشغول هستند.
*شناسایی سالانه ۱۳۰۰ کودک گدا در پایتخت

 

وی در مورد کافی بودن مراکز نگهداری آنها، گفت: برای کودکان خیابانی ۳۷ مرکز داریم این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد آنها با پدر و مادر خود زندگی می‌کنند بنابراین باید مددکاری اجتماعی برای آنها انجام شود و به صرف اینکه در خیابان هستند نمی‌توانیم آنها را بگیریم و به مراکز خود بفرستیم.

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در حوزه سالمندان و بیماری مزمن روانی نیز ساماندهی را به استان‌های مربوطه واگذار کرده‌ایم و در تهران ظرفیت نگهداری داریم.

 

فرید گفت: در تهران سال گذشته در بحث معلولان و سالمندان متکدی ۳۰۰ نفر از شهرداری به سازمان بهزیستی سپرده شد که اغلب متکدیان بی‌خانمان بودند.

 

وی افزود: در بحث کودکان زیر ۱۸ سال نیز سالانه حدود ۱۳۰۰ نفر فقط در تهران در بحث تکدی گری از خدمات ما بهره‌مند می‌شوند که ممکن است خدمات را به صورت روزانه یا شبانه‌روزی دریافت کنند.
منبع:   افکارنیوز