دوره‌های تربیت مربی برای طلاب مدرسه ارومیه برگزار شد

معاون تهذیب مدرسه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه گفت: با توجه به نیاز ورود طلاب به مدارس، مهدکودک‌ها و نهادهای تربیتی کودک و نوجوان و نقابله با تهاجم دشمن، دوره‌های تربیت مربی کودک در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، حجت الاسلام اکبر رضوی از برگزاری کلاس‌های تربیت مربی کودک در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه خبر داد و اظهار داشت: دوره‌های تربیت مربی با حضور اساتید این رشته در مدرسه علمیه امام خیمنی (ره) ارومیه اجرا خواهد شد که یک مرحله آن دیروز صورت گرفت و بقیه جلسات هم در روز‌های آینده برگزار خواهد شد.

وی هدف از این طرح را آشنایی طلاب با نحوه تربیت کودک و نوجوان عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به نیاز ضروری و اساسی جامعه برای تربیت کودک و نوجوان و تهاجمات فرهنگی که از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای، رسانه‌ها و فضای مجازی بر نسل جدید انقلاب متمرکز شده است، لازم است طلاب با روش‌های تربیت و مواجهه با کودک و نوجوان را یاد گرفته و وارد مدارس، مهد کودک‌ها، مهدهای قرآن و اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی شوند و در این کلاس‌ها طلاب با روش‌های کودک و رسانه، کودک و اساب‌بازی، کودک و خانواده و کودک و جامعه و تربیت دینی آشنا خواهند شد.

معاون تهذیب مدرسه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه برگزاری دوره‌های تقویت تجوید طلاب را از دیگر برنامه‌های این مدرسه عنوان کرد و افزود: با توجه به این که طلاب باید برای ورد به جامعه و تبلیغ دین به همه لوازم آن مسلح باشند، دوره‌های تصحیح روخوانی و تجوید نماز و قرآن برای طلاب مدرسه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: از جمله برنامه‌هایی که در این مدرسه اجرا شد دیدار با خانواده طلاب تازه معمم شده و تبریک ملبّس شدن سربازان امام زمان (عج) به این لباس مقدس بود که با حضور علماء شهر، مسئولین و اساتید مدرسه علمیه امام خمینی (ره) انجام گرفت.

حجت الاسلام رضوی به برگزاری کلاس‌های کاراته در این مدرسه اشاره کرد و گفت: برای سالم ماندن روح و روان و جسم طلاب جلسات ورزشی فوتبال، تنیس، شنا و دیگر ورزش‌ها در مدرسه برای همه طلاب صورت می‌گیرد که کلاس‌های آموزش کاراته زیر نظر استاد کشوری این رشته به صوررت مداوم برای طلاب این مدرسه برگزار می‌شود.