164614
۱۹ تیر ۱۳۹۷

پایان کار قهرمانان فرنگی‌کار نوجوان ایران با ۶ مدال

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان با کسب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز با اقتدار و برای سومین بار عنوان قهرمانی رقابت‌های جهانی را از خود کرد.

به گزارش کودک پرس ، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان روزهای 15 تا 17 تیرماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد و تیم ایران با 2 مدال طلای امیرحسین خوانساری و محمد نصرتی در اوزان 55 و 92 کیلوگرم، 2 مدال نقره سجاد عباس پو و شاهین بداغی در اوزان 48 و 60 کیلوگرم، دو مدال برنز حسین قاسمی و محمد ناقوسی در اوزان 65 و 80 کیلوگرم و با کسب 130  امتیاز به مقام قهرمانی رسید و تیم های روسیه و ترکیه به ترتیب با 106و 91 امتیاز دوم و سوم شدند.

این افتخار در حالی بدست آمد که فرنگی‌کاران نوجوان برای سومین بار در جهان به عنوان قهرمانی رسیدند و تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان پس از 22 سال (1996 در تهران) و برای اولین بار در خارج از ایران به صورت همزمان به عنوان قهرمانی رقابت‌های جهانی رسیدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم امیررضا ده‌بزرگی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با الیاس یانداروف از روسیه با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، ده‌بزرگی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه خوسانخون یونوشخونوف ازبکستانی را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد  و راهی دیدار رده‌بندی شد. ده بزرگی در این دیدار با نتیجه 2 بر صفر مغلوب ادموند نازاریان از کشور بلغارستان شد و به عنوان پنجم رسید.

در وزن 48 کیلوگرم سجاد عباس‌پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم لئونید موروز از مولداوی را با نتیجه 10 بر یک از پیش رو برداشت. وی در دور سوم مقابل کنستانتین تئودور از رومانی با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عباس پور در این مرحله مقابل آرشاد از هند با نتیجه 6 بر 5 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 4 مغلوب ابرار آتابایف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 51 کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه 4 بر یک از سد واچیک ساکیان از روسیه گذشت وی در دور بعد مقابل موکرمین آکتاس از ترکیه با نتیجه 11 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در دور بعد، محمدی از دور رقابت ها کنار رفت و دوازدهم شد.

در وزن 55 کیلوگرم امیرحسین خوانساری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل فافه یانا از گینه بیسائو (با توجه به عدم حضور این کشتی گیر) به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه 8 بر یک مانوئل استویچا از رومانی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. خوانساری در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 6 بر 5 از سد امیربک سلطان اف از ازبکستان گذشت و راهی دیدار پایانی شد. وی در این دیدار مقابل گئورگی پرتایا از گرجستان با نتیجه 7 بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 60 کیلوگرم شاهین بداغی در دور اول فیلیپ مومی از آمریکا را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل ولادیسلاو کاراسیف از روسیه با نتیجه 14 بر صفر پیروز شد. بداغی در دور سوم با نتیجه آدام حاجی زادا از آذربایجان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 6 بر یک از سد پراویش از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بداغی در دیدار فینال مقابل سرهات کایریک از کشور ترکیه با نتیجه 4 بر یک مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 65 کیلوگرم حسین قاسمی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر حسن الحراتی از عربستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل میکیتا پولیتایف از اوکراین با نتیجه 4 بر صفر به پیرورزی رسید اما در دور سوم با نتیجه 8 بر 3 مغلوب مسلم ایمادایف از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. قاسمی در گروه بازنده ها مقابل کیوتارو سوگابه از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نیز با نتیجه 7 بر صفر خویچا آنانیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 71 کیلوگرم محمدمهدی هداوند در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سیمون بورکنهاگن از سوئد را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر مغلوب استپان استارودوبتسیف از روسیه شد و با توجه به شکست این حریف روس در دور بعد، هداوند از مسابقات حذف و یازدهم شد.

در وزن 80 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 امیرخان تسوچویف از روسیه را شکست داد وی در دور سوم مقابل تیرونه استرکنبورگ از هلند با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید. ناقوسی در دور چهارم اوکتای دمیر از ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نمیه نهایی شد. ناقوسی در این مرحله در مصاف با گئورگی تسوپوراشویلی از گرجستان با نتیجه 7 بر یک شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 6  بر یک بکزاد احمداف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن 92 کیلوگرم محمد نصرتی در دور اول مقابل آرتور وق از مجارستان با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم با نتیجه  و در صورت پیروزی در این دور در دور بعد با نتیجه 3 بر یک عثمان آیایدین از ترکیه را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز مقابل ایگناس بوکایوسکاس از لیتوانی با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصرتی در این با نتیجه 3 بر صفر لاشا تویلدیانی از گرجستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. نصرتی در این دیدار و در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 3 از سد با الکسی میلیشین از روسیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 110 کیلوگرم محمدرضا عبدیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل توماس واورزینسکی از لهستان با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر لهستانی مقابل نماینده کشور آذربایجان، عبدیان از دور رقابت ها کنار رفت. و هفدهم شد.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

45 کیلوگرم: 1- الیاس یانداروف (روسیه) 2- هنادی زاورتایلو (اوکراین) 3- ادموند نازاریان (بلغارستان) و گوربان گوربانوف (آذربایجان) 5- امیررضا ده بزرگی (ایران)
48 کیلوگرم:1- ابرور آتابایف (ازبکستان) 2- سجاد عباس پور (ایران) 3- آرشاد (هند) و ایسخار کوربایف (قزاقستان)
51 کیلوگرم: 1- لازیزخون اوزبکوف (ازبکستان) 2- لایشرام ملتل (هند) 3- حسرت جعفراف (آذربایجان) و مری مایولیتکانوف (قزاقستان) … 12- ایمان محمدی
55 کیلوگرم: 1- امیرحسین خوانساری (ایران) 2- گئورگی پرتایا (گرجستان) 3- امیربک سلطانوف (ازبکستان) و دین محمد کوشکار (قزاقستان)
60 کیلوگرم: 1- سرهت کایریک (ترکیه) 2- شاهین بداغی (ایران) 3- آدام حاجی زاده (آذربایجان) و گاجیک اسنویان (فرانسه)
65 کیلوگرم: 1- مسلم ایمادایف (روسیه) 2- شانت خاچاتریان (ارمنستان) 3- ساموئل بلچیدت (آلمان) و حسین قاسمی (ایران)
71 کیلوگرم: 1- الکساندرین گوتو (مولداوی) 2- شو یامادا (ژاپن) 3- ویسال ایوبوف (قزاقستان) و گئورگی شپتیشویلی (گرجستان) … 11- محمدمهدی هداوند (ایران)
80 کیلوگرم: 1- کارن خاچاتریان (ارمنستان) 2- گئورگی تسوپوراشویلی (گرجستان) 3- محمد ناقوسی (ایران) و تورپان علی بیسلطانوف (دانمارک)
92 کیلوگرم: 1- محمد نصرتی (ایران) 2- الکسی میلیشین (روسیه) 3- جاکوب کامینسکی (آمریکا) و عثمان آیایدین (ترکیه)
110 کیلوگرم: 1- موحامت باکایر (ترکیه) 2- سارخان مامادوف (آذربایجان) 3- توماس واورزینسک (لهستان) و میکیتا کاوالسکی (بلاروس) … 17- محمدرضا عبدیان (ایران)

 

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار