دستگیری دو نفر در ماجرای زیرگرفتن مردم در مسجد بیرمنگام

پلیس اعلام کرده است که دو مرد ۲۰و۲۲ ساله در ارتباط با ماجرای زیرگرفتن مردم با اتومبیل در خارج از مسجد بیرمنگام و که منجر به مجروح ساختن دو نوجوان گردید، بازداشت شده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، دو نفر در ارتباط با ماجرای زیر گرفتن مردم با اتومبیل در خارج از مسجد بیرمنگام که منجر به مجروح شدن دو نوجوان شده بود بازداشت شدند.

دو مرد ۲۲ و ۲۰ ساله به جرم ایجاد صدمات جسمی بازداشت شده و هم اکنون تحت بازجویی قرار دارند. نوجوان ۱۷ ساله مجروح از جراحات سر و پا رنج می برد و جوان ۱۹ ساله نیز به خاطر جراحات وارده به سر و کمر به بیمارستان منتقل شد.

منابع بریتانیایی عصر جمعه، از ورود یک خودرو به میان جمعیت عابران پیاده حوالی ساعت ۲:۱۵ در خارج از مسجد «شاه جلال» شهر بیرمنگام در انگلستان خبر دادند. در این حادثه دست کم دو نفر مجروح شدند.

پلیس انگلستان هنوز تروریستی بودن این حادثه را تایید نکرده است. تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد.

 

ادی جورج کاراگاه بازرس در این باره گفت: ما مشتاق شنیدن هر گونه اطلاعاتی درباره این حادثه هستیم و هنوز باور داریم که این حادثه تروریستی نبوده است.

روز جمعه محمود شبان نماینده پارلمانی عضو حزب کارگر در بیرمنگام نوشت: حادثه شوکه کننده در این منطقه نگرانی های زیادی را در جامعه محلی به دنبال داشته است.

 

این حادثه در حالی در بیرمنگام روی داد که بریتانیایی ها در هراس از اقدامات تروریستی به سر می برند. بریتانیا در ماه های اخیر شاهد چندین حمله علیه مسلمانان بوده است.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری حوزه