موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
14893
11 دی 1395
نگاهی به کودکشی رژیم صیهونیستی در سال 2016

به گزارش کودک پرس، این مرکز فلسطینی در گزارش سالانه خود اعلام کرد که ۱۳۴ شهروند فلسطینی در سال ۲۰۱۶ میلادی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی کشته شدند که ۳۴ تن از آن ها کودکان کم سن و سال بودند. بر اساس این گزارش، بیشتر این افراد در نزدیکی ایست های پست و بازرسی […]

به گزارش کودک پرس، این مرکز فلسطینی در گزارش سالانه خود اعلام کرد که ۱۳۴ شهروند فلسطینی در سال ۲۰۱۶ میلادی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی کشته شدند که ۳۴ تن از آن ها کودکان کم سن و سال بودند.
بر اساس این گزارش، بیشتر این افراد در نزدیکی ایست های پست و بازرسی در کرانه باختری کشته شدند.
این گزارش می افزاید: ارتش رژیم صهیونیستی حدود شش هزار و ۹۷۰ فلسطینی را در کرانه باختری و نوار غزه بازداشت شده کرده است؛ از این تعداد، یک هزار و ۲۴۰ تن کودک و ۱۵۱ تن دیگر زن و دختران کم سن و سال هستند.
بر اساس این گزارش، حدود دو هزار فلسطینی از جمله ۷۰۰ کودک نیز در شهر اشغالی قدس از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.
بنا به گزارش مزبور، اسرائیل حدود هزار و ۲۳ خانه و مرکز فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی تخریب کرده است و هشدار داده که ۶۵۷ خانه و مرکز دیگر را در این منطقه تخریب خواهد کرد.
این در حالی است که کابینه رژیم صهیونیستی به تازگی از طرح ساخت و ساز حدود ۲۷ هزار و ۳۳۵ واحد مسکونی در شهرک های یهودی نشین خبر داده است.
سلیمان الوعری مدیر مرکز پژوهش ها و اسناد عبد الله الحورانی در این باره گفت: میزان ساخت و سازهای صهیونیست ها در سال ۲۰۱۶ به میزان ۵۷درصد نسبت به سال گذشته رسیده که اغلب آنها در شهر قدس بوده است.
بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی طی سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۱۲ هزار و ۳۲۶ قطعه از اراضی شهروندان فلسطینی در کرانه باختری و قدس را تصرف کرده که برخی از آنها را به عنوان اراضی کابینه معرفی کرده تا بعدها آن را تبدیل به شهرک کنند.
این گزارش می افزاید که اقدامات رژیم صهیونیستی در شهر قدس با هدف یهودی سازی آن و اجرای طرح های بزرگ یهودی سازی در محله های آن صورت می گیرد.
این مرکز فلسطینی در باره آمار زخمی ها و بازداشتی ها نیز اعلام کرد که حدود سه هزار و ۲۳۰ شهروند فلسطینی از جمله هزار و ۴۰ نوجوان کم سن و سال به دست ارتش اشغالگر قدس زخمی شدند؛ بیش از ۶۰ درصد این افراد با پرتاب گازهای سمی از سوی نظامیان صهیونیست در طول تظاهرات مسالمت آمیز در مناطق نزدیک دیوار حائل و مرزهای مرزه نوار غزه زخمی شدند.
این گزارش همچنین به حملات شهرک نشینان یهود با حمایت ارتش رژیم صهیونیستی به اموال و دارایی ها فلسطینیان در مناطق مرزی با شهرک ها اشاره کرد و افزود که بیش از شش هزار ۵۰۰ درخت زیتون، انگور و بادام فلسطینی ها به دست صهیونیست ها به آتش کشیده شده یا قطع شده است.
بنا بر این گزارش، رژیم صهیونیستی علاوه بر اینکه به محاصره دریایی و زمینی نوار غزه ادامه می دهد، هر از چند گاهی به مناطق نزدیک به نوار مرزی نوار غزه یورش می برند و کشاورزان فلسطینی را با گلوله هدف قرار می دهد که در اثر آن شماری کشته یا زخمی شدند.
سازمان اوقاف اسلامی قدس نیز اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶، حدود ۱۵هزار شهرک نشین صهیونیست اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کرده اند.
این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل به تازگی قطعنامه ای را علیه شهرک سازی صهیونیست ها به تصویب رسانده که خشم مقام های تل آویو را برانگیخته است.
قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۲۳ دسامبر (سوم دی) علیه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین با رای موافق ۱۴عضو شورای امنیت و رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید.

 

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین