12493
۲۷ مهر ۱۳۹۵

کودکان نیز دچار فشار خون بالا میشوند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که دوران کودکی پر استرس می تواند باعث ابتلا به فشار خون بالا در سال های بعدی زندگی شود.

به گزارش کودک پرس پرس : نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که دوران کودکی پر استرس می تواند باعث ابتلا به فشار خون بالا در سال های بعدی زندگی شود.

بمحققان کالج پزشکی دانشگاه آگوستا در گرجستان در جریان این مطالعه متوجه شدند کودکانی که در معرض استرس قرار دارند، در آینده با احتمال بیشتری در زمینه ابتلا به مشکلاتی در ارتباط با فشار خون که علامت اولیه و هشدار دهنده ابتلا به مشکلات قلبی است، روبرو هستند.
شایونگ سو استادیار اطفال در کالج پزشکی دانشگاه آگوستا گفت: براساس این مطالعه، افرادی که در دوران کودکی خود استرس نداشتند، متوسط سطح فشار خون دیاستولیک آنها در حدود 60 بود. اما فشار خون دیاستولیک افرادی که در دوران کودکی در معرض استرس قرار داشتند، 65 بود که این یک تفاوت کاملا بزرگ است.
فشار خون با دو عدد مشخص می شود؛ عدد پایینی یا فشار دیاستولیک، میزان فشار وارده به خون در میان ضربان های قلب را بیان می کند و عدد بالایی یا فشار سیستولیک، اندازه میزان فشاری را که خون در حین ضربان های قلب اعمال می کند، نشان می دهد.
با این وجود محققان خاطرنشان کردند که با پرداختن به سایر عوامل خطر ساز ابتلا به فشار خون بالا می توان بر خطر پرفشاری خون ناشی از استرس در دوران کودکی غلبه کرد. از جمله این اقدامات می توان به اتخاذ یک رژیم غذایی صحیح، ورزش کردن، سیگار نکشیدن و کاهش سطح استرس اشاره کرد.
به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار