نوزدهمین جشنواره قصه گویی در استان گیلان شروع به کار کرد

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان اینکه نوزدهمین جشنواره قصه گویی استانی کودک و نوجوان از امروز آغاز به کار کرده است گفت: یکصدو ۴۵ اثربه دبیر خانه این جشنواره ارسال شده است.

به گزارش کودک پرس پرس : علی پور حسن،  مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گیلان امروز(۱۰ آبان) در حاشیه افتتاحیه نوزدهمین جشنواره استانی قصه گویی  کودک و نوجوان اظهار کرد: دوران کودکی و نوجوانی بهترین دوران طلایی انسان است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در این دوره اثر گذاری بیشتری نسبت به دوران های دیگر زندگی دارد گفت: قصه گویی و شعر یکی از استعدادهای ارزشمند در دوران کودکی است.

پورحسن تصریح کرد: کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان گیلان با ایجاد مراکز کانون در دیگر شهرستان های استان استعدادهای هنری، فرهنگی و … کودکان و نوجوانان را شناسایی و پرورش می دهد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به افتتاح نوزدهمین جشنواره قصه گویی کودک و نوجوان گیلان اشاره کرد و افزود: در این جشنواره کودکان و نوجوانان شعر و قصه های خود را ارائه داده و به قید قرعه به نفرات برگزیده هدایایی اهداء خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: نوزدهمین جشنواره قصه گویی کودک و نوجوان گیلان فردا( ۱۱ آبان) به کار خود پایان خواهد داد.

پور حسن به اهداف برگزاری جشنواره قصه گویی کودک و نوجوان پرداخت و اظهار کرد: این جشنواره با هدف ارتقاء کمی وکیفی فعالیت قصه گویی در کودکان و نوجوانان  و ایجاد بستری برای هم افزایی این حوزه  در راستای نهادینه سازی سبک زندگی ایران اسلامی است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گیلان  اذعان کرد: موضوع آزاد و درون مایه آموزشی تربیتی و همچنین ‌قصه‌هایی با محورهای  سبک زندگی ایرانی – اسلامی و رضوی به دبیرخانه نوزدهمین جشنواره قصه گویی ارسال شد.

منبع: خبرفارسی