موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
931
۲۰ مرداد ۱۳۹۵

سوء استفاده از کودکان آواره در بازداشتگاههای استرالیا

در یک مرکز بازداشت آوارگان در جزیره نائورو بیش از دو هزار حادثه از قبیل سوء استفاده جنسی، تعرض و آسیب رساندن به خود در دو سال مشاهده شده است که بیش از نیمی از آنها به کودکان مربوط می شود.

به گزارش کودک پرس  رسانه های محلی استرالیا گزارش دادند این اسناد افشاء شده که روزنامه گاردین استرالیا منتشر کرد بار دیگر نشان دهنده میزان بالای تعرض و سوء استفاده در مرکز نگهداری آوارگان در جزیره نائورو است. استرالیا در کشور همسایه نائورو دو مرکز بازداشت آوارگان تاسیس کرده است و اداره می کند. سازمان ملل و گروه های حقوق بشر از شرایط این اردوگاه ها و سیاست سختگیرانه استرالیا در قبال آوارگان کشورهای دیگر که عمدتا با استفاده از قایق و کشتی خود را به این کشور می رسانند به شدت انتقاد کرده اند. براساس سیاست دولت استرالیا، آوارگانی که در وسط دریا رهگیری شوند به نائورو و کمپ دیگری در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو فرستاده می شوند و به آنها گفته می شود هیچگاه اجازه اقامت در خاک استرالیا را نخواهند داشت. این سیاست سختگیرانه از حمایت دو حزب عمده این کشور نیز برخوردار است. سخنگوی اداره مهاجرت استرالیا با اشاره به اینکه کشورش در حال بررسی و تایید احتمالی گزارش های ارسال شده توسط پلیس نائورو است گفت:«باید به این مسئله توجه کنیم که بسیاری از این گزارش ها و حوادث گزارش شده در حد ادعاهای تایید نشده است.»

اسناد افشاء شده ای که روزنامه استرالیایی چاپ کرد شامل بیش از دو هزار گزارش مربوط به این قبیل حوادث است که دوره زمانی اوت 2013 تا اکتبر 2015 را شامل می شود.
کمتر از بیست درصد از حدود پانصد آواره ای که در نائورو نگهداری می شوند را کودکان تشکیل می دهند. در این مدت زمانی، 59 گزارش از حمله به کودکان در این مرکز صورت گرفت که هفت مورد از این گزارش ها را گزارش تعرضات جنسی تشکیل می دهد. برخی از این گزارش ها نشان دهنده سوء استفاده از کودکان توسط نگهبانان مرکز و نیز اقداماتی توسط افراد ناشناس است.
برخی گزارش ها نیز به موضوعات مختلف درباره کودکان از قبیل وقوع حوادث و نیز سوء رفتار با آنها مربوط می شود.
طرفداران حقوق آوارگان و مهاجران معتقدند اسناد افشاء شده نشان می دهد استرالیا باید به سیاست خود در زمینه بازداشت آوارگان در وسط دریا پایان دهد و برای پناهجویان حق دسترسی به کمک های پزشکی و روانپزشکی فراهم کند.

 

منبع:   خبرگزاری صدا و سیما

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار