آغازاجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال در پاکستان

طرح واکسیناسیون فلج اطفال در شهرهای بزرگ پاکستان از جمله اسلام‌آباد،کراچی، و کویته آغاز شده است و نیروهای امنیتی حفاظت از پزشکان و پرستاران حاضر در این طرح را به عهده دارند.

به گزارش خبرنگار کودک پرس   طرح واکسیناسیون فلج اطفال در کراچی به مدت ۶ روز ادامه دارد و به بیش از ۷۱ هزار کودک قطره فلج اطفال خورانده می‌شود.

بیش از ۳ هزار تیم مبارزه با فلج اطفال با حضور در مدارس و مناطق مسکونی سعی دارند در کمترین زمان کودکان شهر کراچی را در برابر فلج اطفال واکسینه کنند.

«شیخ انصر» شهردار اسلام‌آباد اعلام کرد: طرح مبارزه با فلج اطفال از ۲۶ تا ۲۹ سپتامبر در این شهر ادامه خواهد داشت.

بیش از ۶۰۰ تیم مبارزه با فلج اطفال وظیفه واکسینه کردن کودکان پایتخت پاکستان را به عهده دارند.

شهردار اسلام‌آباد در این زمینه گفت: افراد فعال در مبارزه با فلج اطفال جوایزی از جانب شهرداری دریافت خواهند کرد.

در بلوچستان نیز ظرف مدت ۳ روز کودکان در برابر بیماری فلج اطفال واکسینه می‌شوند که ۶۴۷ تیم مبارزه با فلج اطفال این وظیفه را به عهده خواهند داشت.

در مناطق قبایلی ۹۹۶ تیم مبارزه با فلج اطفال فعال هستند که در کوتاه‌ترین زمان کودکان را در برابر بیماری فلج اطفال واکسینه می‌کنند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد طرح مبارزه با فلج اطفال در کشمیر آزاد به مدت ۲ روز ادامه دارد.

پاکستان جزو ۳ کشوری است که از مردم آن از بیماری فلج اطفال رنج می‌برند و تا کنون موفق به ریشه کن کردن این بیماری نشده است.

پیش از این نیز تحریک طالبان پاکستان، اعلام کرده بود که با ادامه این برنامه در پاکستان مخالف است و با روند اجرای برنامه ریشه‌کن کردن فلج اطفال در پاکستان مبارزه می‌کند.