موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
590
۱۷ مرداد ۱۳۹۵

نمایش 5 اثر برگزیده از تصویرگران کتاب کودک در نمایشگاه پکن

طی توافقات انجام شده با نمایشگاه پکن ۵ اثر منتخب تصویرگران کتاب کودک ایران نیز در بخش کودک این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

به گزارش کودک پرس، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برنامه‌های شهریور ماه خود را برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب خارجی اعلام کرد.

حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب چین و مسکو در شهریور ماه در دستور کار موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران قرار گرفته است. نمایشگاه کتاب پکن از تاریخ ۳ تا ۷ شهریورماه و نمایشگاه کتاب مسکو از تاریخ  ۱۷ تا ۲۱ شهریور برگزار می‌شود.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این دو نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت. نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با این دو نمایشگاه دارای تفاهمنامه تبادل غرفه رایگان است. غرفه ایران در نمایشگاه کتاب چین ۱۸ متر و نمایشگاه کتاب مسکو۳۰ متر است.

با عنایت به اینکه در این دوره از نمایشگاه پکن بخش کودک آن میزبان عرضه ۴۰ اثر برگزیده از تصویرگران منتخب جایزه براتسلاوا و نیز ۶۰ اثر منتخب از کشور چین است، با توافقات انجام شده با نمایشگاه مزبور ۵ اثر منتخب تصویرگران کتاب کودک ایران نیز در این بخش عرضه می‌شود. همچنین با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه حضور دو تصویرگر ایرانی نیز در این نمایشگاه فراهم آمده است.

معرفی صنعت نشر ایران در قالب کاتالوگ به زبان انگلیسی و روسی، از دیگر فعالیت‌های حضور ایران در این دو نمایشگاه است. بروشور «نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران» به زبان انگلیسی و روسی مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع رسانی کتاب در ایران (مانند: خانه کتاب، کتابخانه ملی، باغ کتاب و…) معرفی جوایز کتاب مانند: جایزه جهانی کتاب سال، معرفی طرح‌های حمایتی کتاب در عرصه بین المللی نظیر «طرح تاپ»، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی و… نیز در این نمایشگاه‌ها عرضه خواهد شد.

دعوت از ناشران کشورهای مختلف برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی زبان فارسی، معرفی جدیدترین کتاب‌های ترجمه معکوس و معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی کتاب‌های کودک ایرانی دارای جوایز بین‌المللی، معرفی کتاب‌های ایرانی چاپ شده در خارج از کشور که رایت آنها به فروش رفته است، معرفی کتابهای ایرانشناسی، آموزش زبان فارسی و ادبیات معاصر (دوزبانه) به همراه بروشور از جمله اقدامات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای حضور در این نمایشگاه‌ها است.

 

منبع:   مهر

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار