5264
۲۴ شهریور ۱۳۹۵

کودکان ونوجوانان نیازمند شاد زیستن هستند

محمود سلیمانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گفت: کودکان و نوجوانان ما تشنه عدالت، امنیت، محبت، آموزش، آگاهی، هوای پاک، محیط زیست سالم، نشاط و بسیاری از موارد دیگر هستند.

به گزارش کودک پرس  محمود سلیمانی در همایش کودکان و نوجوان در مسیر توسعه پایدار گفت: توسعه پایدار، توسعه ای است که نیازهای امروز را بدون لطمه زدن امکانات و توانایی های نسل های آتی، تامین می کند.

سلیمانی تاکید کرد: ما باید بیاموزیم و بدانیم که توسعه حق همه مردم اعم از مرد و زن، پیر و جوان و کودک و نوجوان است و نه تنها همه باید از ثمرات آن بهره مند شوند، بلکه باید در روند توسعه نیز مشارکت داشته باشند. کشوری که مردمش از نظر مسائل زیست محیطی آگاه باشند و به آگاهی های خود عمل نمایند، بیشتر از دیگر کشورها از بخت توسعه برخوردار است.

وی بیان کرد: مهمترین مولفه های توسعه پایدار عبارتند از انسان، کودکان و نوجوانان، زنان، فرهنگ، محیط زیست، آموزش، امنیت و مشارکت.

سلیمانی ادامه داد: کودکان و نوجوانان یکی از مولفه های مهم توسعه پایدار هستند و با توجه به اینکه مردان و زنان جامعه فردا هستند، لازم است تا برای بهره مندی آنها از آینده ای بهتر برنامه ریزی مطلوب صورت پذیرد. از طرف دیگر برای غلبه بر مشکلات توسعه پایدار، جامعه نیازمند همراهی کودکان و نوجوانان در این مسیر می باشد.

وی یاد آور شد: ما معمولا زمانی به فکر برنامه ریزی می افتیم که دیر شده است و سرمایه گذاری مناسب برای کودکان و نوجوانان امروز که مردان و زنان آینده جامعه هستند، اگر با تدبیر و در زمان کنونی انجام نشود، فردا را از دست داده ایم.

سلیمانی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همراهی سایر سازمان مرتبط، امسال با شعار «کودکان تشنه اند» به استقبال بزرگداشت روز جهانی و هفته ملی کودک رفته است. کودکان و نوجوانان ما تشنه عدالت، امنیت، محبت، آموزش، آگاهی، هوای پاک، محیط زیست سالم، نشاط، شادمانی، ورزش، سرگرمی، بازی، مدرسه خوب، بهداشت و سلامت و بسیاری موارد دیگر هستند.

وی گفت:اگر در اندیشه حفظ ارزش های متعالی شهیدان و ارتقاء فرهنگ ایرانی اسلامی کشورمان هستیم، به کودکان و نوجوانانمان آنچه را که به زندگی فردای آنها مرتبط است و نیز زیستن در چارچوب ارزشهای اخلاقی را آموزش دهیم، و به آنها یاد دهیم به آنچه که می دانند عمل کنند، تا فردای بهتر با مشارکت خود آنها محقق شود.

سلیمانی ادامه داد:البته برای تحقق این منظور ما بزرگترها نیز باید به آنچه که به آنها آموزش می دهیم عمل نماییم. برای کودکان و نوجوانانمان شرایطی را فراهم کنیم تا در آینده معیشت زندگی شان را با حفظ کرامت انسانی به دست آورند. برای کودکان و نوجوانانمان امنیت روحی، روانی و اجتماعی فراهم کنیم تا در سایه آن نشاط و شاد زیستن را حس کنند.

وی تاکید کرد: اگر ما به عنوان متولیان جامعه نیازهای مشروع آنها را تامین و مهیا نکنیم، کودکان و نوجوانان را از دست داده ایم و اگر آنها را از دست دهیم، یعنی فردای بهتر را از دست داده ایم.

 

 

 

منبع:     مهر

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار